PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowela ustawy o PPP. Konsultacje do 5 kwietnia

  • pt    23 marca 2017 - 10:14
Nowela ustawy o PPP.  Konsultacje do 5 kwietnia
Zakres proponowanych zmian w ustawie o PPP jest szeroki (Fot. : www.youtube.pl).

Ministerstwo Rozwoju skierowało do konsultacji publicznych projekt ustawy o zmianie ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym oraz niektórych innych ustaw.
Zakres proponowanych zmian jest szeroki. Projekt ustawy zawiera kilkadziesiąt różnych zmian merytorycznych w ustawie o PPP i 15 innych ustawach.

Do najważniejszych można zaliczyć wzmocnienie roli ministra ds. rozwoju regionalnego w rozwoju rynku PPP w Polsce i ułatwienia w procedurze wyboru partnera prywatnego.

Czytaj też: W końcu z PPP idziemy w dobrą stronę?

Projekt zakłada także rozszerzenie katalogu formalno-prawnych podstaw funkcjonowania PPP, ułatwienia dla uzyskania finansowania inwestycji publicznych, zwiększenie ochrony podwykonawców w umowach PPP i ułatwienia podatkowe dla przedsiębiorców.

Termin zgłaszania uwag do projektu upływa 5 kwietnia 2017 r.

Ustawa o PPP należy do najczęściej zmienianych. Ostatnie zmiany weszły w życie 28 lipca 2016 roku. Dzięki nim prostsze stało się zawieranie umów o partnerstwie publiczno-prywatnym. Obniżono też próg zabezpieczenia umowy przez partnera prywatnego, wprowadzono zmiany w kwalifikacji wydatków oraz odformalizowanie zawierania umowy o PPP.

Z kolei ustawa z 21 października wdrożyła dyrektywy unijne dotyczące zmian w umowie o koncesji na roboty budowlane i usługi. Dzięki temu przepisy oddziałujące na przebieg formalny projektów PPP, stały się bardziej przejrzyste i ujednolicone.

 Inicjatywa promującą idę PPP jest tegoroczna edycja konkursu Top Inwestycje Komunalne 2017.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.