Nowi radni i budżet

  • wer/mat.pras.
  • 21-11-2011
  • drukuj
Sejmik województwa mazowieckiego, na posiedzeniu 21 listopada 2011 roku, przyjął do swojego grona sześciu nowych radnych. Rozpoczęły się też prace nad projektem budżetu województwa na 2012 rok.
Nowi radni i budżet
Nowi radni objęli mandat w wyniku rezygnacji dotychczasowych radnych, zasiadających obecnie w ławach Sejmu i Senatu RP. Tak więc ślubowanie złożyli: Maria Gajewska, Agnieszka Górska, Olga Łyjak, Krzysztof Piechota, Krzysztof Skolimowski oraz Andrzej Snarski.

- To dobry budżet na trudny czas. Mimo kryzysu jest on lepszy od ubiegłorocznego. Aż miliard złotych chcemy przeznaczyć na inwestycje. Niestety, ciągle dużym obciążeniem jest „janosikowe”. W przyszłym roku będziemy musieli przekazać innym województwom aż 658 mln zł, czyli o 31 mln zł więcej niż w tym roku - podkreślił marszałek Adam Struzik (oceń działania marszałka).

Przyszłoroczny budżet wyniesie ponad 3,4 mld zł. Na inwestycje przeznaczono przeszło 30 proc. ogółu wydatków. Wpłata do budżetu państwa z tytułu części regionalnej subwencji ogólnej stanowić będzie 27,6 proc. wydatków bieżących - 658 mln zł.

Dalsze prace nad projektem budżetu na 2012 rok odbędą się w komisjach sejmikowych, a drugie czytanie w Komisji Budżetu i Finansów, która rozpatrzy zgłoszone przez komisje opinie. Ostateczny kształt budżetu na przyszły rok powinniśmy poznać w drugiej połowie grudnia. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU