PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowi radni i budżet

  • wer/mat.pras.    21 listopada 2011 - 16:36
Nowi radni i budżet

Sejmik województwa mazowieckiego, na posiedzeniu 21 listopada 2011 roku, przyjął do swojego grona sześciu nowych radnych. Rozpoczęły się też prace nad projektem budżetu województwa na 2012 rok.
Nowi radni objęli mandat w wyniku rezygnacji dotychczasowych radnych, zasiadających obecnie w ławach Sejmu i Senatu RP. Tak więc ślubowanie złożyli: Maria Gajewska, Agnieszka Górska, Olga Łyjak, Krzysztof Piechota, Krzysztof Skolimowski oraz Andrzej Snarski.

- To dobry budżet na trudny czas. Mimo kryzysu jest on lepszy od ubiegłorocznego. Aż miliard złotych chcemy przeznaczyć na inwestycje. Niestety, ciągle dużym obciążeniem jest „janosikowe”. W przyszłym roku będziemy musieli przekazać innym województwom aż 658 mln zł, czyli o 31 mln zł więcej niż w tym roku - podkreślił marszałek Adam Struzik (oceń działania marszałka).

Przyszłoroczny budżet wyniesie ponad 3,4 mld zł. Na inwestycje przeznaczono przeszło 30 proc. ogółu wydatków. Wpłata do budżetu państwa z tytułu części regionalnej subwencji ogólnej stanowić będzie 27,6 proc. wydatków bieżących - 658 mln zł.

Dalsze prace nad projektem budżetu na 2012 rok odbędą się w komisjach sejmikowych, a drugie czytanie w Komisji Budżetu i Finansów, która rozpatrzy zgłoszone przez komisje opinie. Ostateczny kształt budżetu na przyszły rok powinniśmy poznać w drugiej połowie grudnia. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: