PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy inwestor w mieleckiej SSE

  • PAP    9 maja 2013 - 15:41
Nowy inwestor w mieleckiej SSE

16 mln zł zainwestuje spółka ML System na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu (Podkarpackie). Firma zbuduje w podstrefie w Trzebownisku halę produkcyjną, w której wytwarzać będzie ogniwa i moduły fotowoltaiczne.
Jak poinformowała Agencja Rozwoju Przemysłu, która zarządzą mielecką SSE, spółka otrzymała już zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej.

Zgodnie z uzyskanym pozwoleniem, spółka kupi działkę i zbuduje na niej halę produkcyjną wraz z zapleczem laboratoryjnym i administracyjno-biurowym. Halę wyposaży w maszyny i urządzenia do produkcji ogniw i modułów fotowoltaicznych opartych o własne innowacyjne rozwiązania.

Zakończenie inwestycji planowane jest w 2014 roku. Zatrudnienie znajdzie co najmniej 20 osób.

ML System projektuje i wykonuje m.in. zintegrowane systemy oparte na technologii ogniw fotowoltaicznych służących pozyskiwaniu prądu elektrycznego z nasłonecznienia.

W 2013 roku ARP udzieliła już dwunastu zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej SSE. Firmy, które je otrzymały zadeklarowały inwestycje w wysokości 179 mln zł i utworzenie ok. 270 miejsc pracy.

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, utworzoną w 1995 r. Strefa ma ponad 1,2 tys. ha i jest zlokalizowana w 20 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce, a także w Szczecinie. Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą ponad 5,6 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 20 tys. osób; wydano do tej pory ponad 230 zezwoleń na prowadzenie działalności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.