Nowy Sącz wyemituje obligacje na 67,8 mln zł

Nowy Sącz (woj. małopolskie) wyemituje obligacje komunalne o wartości 67,8 mln zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pokrycie deficytu budżetowego. Prezydent miasta ogłosił zaproszenie do składania ofert na agenta emisji.
Nowy Sącz wyemituje obligacje na 67,8 mln zł

Według specyfikacji zamówienia, miasto zamierza wypuścić 67,8 tys. sztuk obligacji o wartości nominalnej 1 tys. zł każda. Propozycja ich nabycia zostanie skierowana do mniej niż 150 indywidualnych adresatów.

Według wstępnych ustaleń emisja papierów komunalnych nastąpi w dwóch transzach: pierwsza do 10 października tego roku o wartości 41,8 mln zł i druga do 31 stycznia 2014 roku o wartości 26 mln zł. Wykup obligacji będzie się odbywał seriami w latach 2019 - 2027.

Pieniądze pozyskane z emisji obligacji władze miasta przeznaczą na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów oraz pokrycie deficytu budżetowego, który powstał z powodu wydatków związanych z finansowaniem inwestycji w latach 2013-2014.

Na wypuszczenie obligacji komunalnych zgodziła się już sądecka rada miasta. Radni w uchwale upoważnili prezydenta do zawarcia umowy z firmą wybraną na agenta emisji, dokonywania czynności związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem emisji oraz wypełnienia świadczeń wynikających z obligacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU