PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy Sącz wyemituje obligacje na 67,8 mln zł

  • PAP    16 września 2013 - 15:32
Nowy Sącz wyemituje obligacje na 67,8 mln zł

Nowy Sącz (woj. małopolskie) wyemituje obligacje komunalne o wartości 67,8 mln zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pokrycie deficytu budżetowego. Prezydent miasta ogłosił zaproszenie do składania ofert na agenta emisji.
Według specyfikacji zamówienia, miasto zamierza wypuścić 67,8 tys. sztuk obligacji o wartości nominalnej 1 tys. zł każda. Propozycja ich nabycia zostanie skierowana do mniej niż 150 indywidualnych adresatów.

Według wstępnych ustaleń emisja papierów komunalnych nastąpi w dwóch transzach: pierwsza do 10 października tego roku o wartości 41,8 mln zł i druga do 31 stycznia 2014 roku o wartości 26 mln zł. Wykup obligacji będzie się odbywał seriami w latach 2019 - 2027.

Pieniądze pozyskane z emisji obligacji władze miasta przeznaczą na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów oraz pokrycie deficytu budżetowego, który powstał z powodu wydatków związanych z finansowaniem inwestycji w latach 2013-2014.

Na wypuszczenie obligacji komunalnych zgodziła się już sądecka rada miasta. Radni w uchwale upoważnili prezydenta do zawarcia umowy z firmą wybraną na agenta emisji, dokonywania czynności związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem emisji oraz wypełnienia świadczeń wynikających z obligacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.