PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy sprzęt dla policji

  • dziennik.stargard.pl (GW)    30 grudnia 2010 - 21:21

W ręce stargardzkich policjantów przekazano urządzenia umożliwiające wykrycie alkoholu i środków psychoaktywnych w organizmie kierującego.
Urząd Miasta w Stargardzie Szczecińskim przekazał w formie darowizny Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie nowoczesny sprzęt. Funkcjonariusze otrzymali przenośny alkometr, osiem sztuk alkomatów "AlcoBlow" oraz pakiet narkotesterów służących do wykrywania środków odurzających w organizmie kierowców. 

- Urządzenia "AlcoBlow" umożliwiają szybką kontrolę trzeźwości kierujących.
W ramach współpracy Urząd Miasta w Stargardzie Szczecińskim zatroszczył się także o zakwaterowanie i wyżywienie dla 10 słuchaczy Szkoły Policji z Piły. Młodzi funkcjonariusze w pilskiej szkole zdobywają wiedzę teoretyczną, a w naszym mieście, wiedzę tę stosują w praktyce - informuje aspirant Krzysztof Orzechowski z KPP Stargard.

Obecność słuchaczy Szkoły Policji w naszym mieście umożliwia zwiększenie liczby patroli, co bezpośrednio wpływa na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Stargardu. Skuteczność tego pomysłu potwierdzono podczas wielu działań i interwencji. Stargardzcy i pilscy mundurowi wspólnie patrolowali osiedla mieszkaniowe okolice stargardzkich szkół i dbali o bezpieczeństwo mieszkańców w centrach handlowych podczas ich przedświątecznych zakupów, przeciwdziałając kradzieżom.

Pomysł będzie kontynuowany. Kolejne grupy słuchaczy przyjadą do naszego miasta już w pierwszych miesiącach 2011 roku, by pełnić służbę na jego ulicach i wspierać miejscowych policjantów.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.