PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy termin składania ofert na budowę obwodnicy Sanoka

  • PAP/JL    13 października 2015 - 08:24
Nowy termin składania ofert na budowę obwodnicy Sanoka

Przetarg na budowę obwodnicy Sanoka jest dwuetapowy. Fot. Mat. prasowe

Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przesunął termin składania ofert w przetargu na budowę obwodnicy Sanoka.
Powodem jest duża liczba zgłoszonych pytań. Nowy termin wyznaczony został na 2 listopada.

Według wstępnych szacunków koszt sanockiej obwodnicy wynieść ma ok. 250 mln zł. W ciągu doby przez Sanok przejeżdża ok. 25 tys. samochodów.

Obwodnica Sanoka finansowana będzie w ramach rządowego Programu budowy dróg krajowych na lata 2014-2023.

18 podmiotów, które zostały zaproszone w drugim etapie przetargu do złożenia oferty cenowej zgłosiły w sumie ok. 250 pytań. – Dlatego musieliśmy przełożyć termin składania i otwarcia ofert z 14 października br. na 2 listopada br. – mówi Joanna Rarus z GDDKiA w Rzeszowie.

Przetarg na budowę obwodnicy Sanoka jest dwuetapowy. W pierwszym etapie wpłynęło w sumie 20 ofert – 10 od firm i 10 od konsorcjów. GDDKiA sprawdzała m.in. zdolność tych podmiotów do należytego wykonania zamówienia, a w szczególności ich rzetelność, kwalifikacje i doświadczenie.

Do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało 18 podmiotów, które mogą złożyć oferty cenowe. Będą one oceniane na podstawie trzech kryteriów: cena, okres gwarancji oraz termin wykonania.

Obwodnica będzie realizowana systemem projektuj-buduj, dzięki temu powstać ma szybciej. System ten zakłada zastąpienie dwóch odrębnych przetargów – na projektowanie i realizację inwestycji – tylko jednym przetargiem na projekt i wykonanie. Planowany czas realizacji to trzy lata – 1 rok na projektowanie, dwa lata na budowę.

Według szacunków GDDKiA prace budowlane mają rozpocząć się w październiku 2017 r., a zakończyć na początku 2020 r.

Sanocka obwodnica będzie mieć ok. 7 km i będzie częścią drogi krajowej nr 28, która biegnie od miejscowości Zator (woj. małopolskie) do przejścia granicznego z Ukrainą w Medyce (woj. podkarpackie). Początek obwodnicy zlokalizowany będzie na skrzyżowaniu istniejącej DK28 i drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz – Sanok, a koniec na skrzyżowaniu z DK84.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.