Nowy termin składania ofert na budowę obwodnicy Sanoka

Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przesunął termin składania ofert w przetargu na budowę obwodnicy Sanoka.

Nowy termin składania ofert na budowę obwodnicy Sanoka
Przetarg na budowę obwodnicy Sanoka jest dwuetapowy. Fot. Mat. prasowe

Powodem jest duża liczba zgłoszonych pytań. Nowy termin wyznaczony został na 2 listopada.

Według wstępnych szacunków koszt sanockiej obwodnicy wynieść ma ok. 250 mln zł. W ciągu doby przez Sanok przejeżdża ok. 25 tys. samochodów.

Obwodnica Sanoka finansowana będzie w ramach rządowego Programu budowy dróg krajowych na lata 2014-2023.

18 podmiotów, które zostały zaproszone w drugim etapie przetargu do złożenia oferty cenowej zgłosiły w sumie ok. 250 pytań. – Dlatego musieliśmy przełożyć termin składania i otwarcia ofert z 14 października br. na 2 listopada br. – mówi Joanna Rarus z GDDKiA w Rzeszowie.

Przetarg na budowę obwodnicy Sanoka jest dwuetapowy. W pierwszym etapie wpłynęło w sumie 20 ofert – 10 od firm i 10 od konsorcjów. GDDKiA sprawdzała m.in. zdolność tych podmiotów do należytego wykonania zamówienia, a w szczególności ich rzetelność, kwalifikacje i doświadczenie.

Do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało 18 podmiotów, które mogą złożyć oferty cenowe. Będą one oceniane na podstawie trzech kryteriów: cena, okres gwarancji oraz termin wykonania.

Obwodnica będzie realizowana systemem projektuj-buduj, dzięki temu powstać ma szybciej. System ten zakłada zastąpienie dwóch odrębnych przetargów – na projektowanie i realizację inwestycji – tylko jednym przetargiem na projekt i wykonanie. Planowany czas realizacji to trzy lata – 1 rok na projektowanie, dwa lata na budowę.

Według szacunków GDDKiA prace budowlane mają rozpocząć się w październiku 2017 r., a zakończyć na początku 2020 r.

Sanocka obwodnica będzie mieć ok. 7 km i będzie częścią drogi krajowej nr 28, która biegnie od miejscowości Zator (woj. małopolskie) do przejścia granicznego z Ukrainą w Medyce (woj. podkarpackie). Początek obwodnicy zlokalizowany będzie na skrzyżowaniu istniejącej DK28 i drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz – Sanok, a koniec na skrzyżowaniu z DK84.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU