PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy WORD w Kędzierzynie-Koźlu już działa

  • AW    5 listopada 2014 - 14:58
Nowy WORD  w Kędzierzynie-Koźlu już działa

Od 5 listopada w Kędzierzynie-Koźlu odbywają się egzaminy na prawo jazdy kategorii B. Właśnie otwarto tam oddział terenowy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.
Jak informuje opolski urząd marszałkowski, pomysł jego utworzenia pojawił się w roku 2008, kiedy liczba kandydatów na kierowców była tak duża, że WORD pracował na dwie zmiany, a okres oczekiwania na egzamin wynosił 6-7 tygodni.

Jednak zgodnie z obowiązującym wówczas stanem prawnym nie było możliwości uruchomienia oddziału terenowego, sytuację zmieniła dopiero w 2013 r. zmiana ustawy o kierujących pojazdami. Jak tylko ta możliwość się pojawiła, rozpoczęły się analizy, konsultacje i wizje lokalne potencjalnych lokalizacji nowego miejsca przeprowadzania egzaminów.

Czytaj też: 4 nowe oddziały WORD na Mazowszu

Na ich podstawie w marcu 2014 r. Sejmik Województwa na wniosek zarządu województwa podjął uchwałę wskazującą Kędzierzyn-Koźle jako dodatkowe miasto w regionie, w którym mogłyby się odbywać egzaminy na prawo jazdy kategorii B.

- Starając się o powstanie oddziału WORD podkreślaliśmy m.in. konieczność ułatwienia mieszkańcom dostępu do egzaminów na prawo jazdy bliżej miejsca zamieszkania i bez oczekiwania w kolejkach, poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego związaną z wyprowadzeniem z Opola części pojazdów egzaminacyjnych i szkoleniowych, możliwość pozyskania części klientów z graniczących z województwem powiatów województwa śląskiego. Nie bez znaczenia było to, że w Polsce jeden ośrodek egzaminacyjny obsługuje średnio około 700 tys. mieszkańców, a opolski WORD obsługiwał ponad 1 mln mieszkańców - informuje Violetta Ruszczewska z zespółu prasowego UMWO.

Jak przypomina, 15 kwietnia 2014r. zarząd województwa opolskiego podjął uchwałę w sprawie utworzenia oddziału terenowego WORD w Kędzierzynie-Koźlu. Od tego dnia rozpoczęły się prace przygotowawcze, zaś same roboty budowlane trwały niespełna dwa miesiące. Koszt utworzenia Oddziału Terenowego w Kędzierzynie-Koźlu to 1 120 000 zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.