PARTNER PORTALU
  • BGK

O odwołaniu burmistrza zdecydują mieszkańcy

  • PAP    26 lutego 2012 - 13:00
O odwołaniu burmistrza zdecydują mieszkańcy

Mieszkańcy mazurskiego miasteczka Ruciane-Nida decydują w niedzielę w referendum o ewentualnym odwołaniu burmistrza Zbigniewa Opalacha.
Referendum rozpoczęło się o godz. 7 i potrwa do godz. 21. Mieszkańcy oddają głosy w ośmiu obwodowych komisjach wyborczych. Do czasu zakończenia głosowania na terenie objętym referendum obowiązuje cisza referendalna.

Burmistrzem Rucianego-Nidy jest Zbigniew Opalach (bezpartyjny) - to jego pierwsza kadencja. Grupa, która zebrała podpisy pod rozpisaniem w Rucianem referendum zarzuca mu złą polity kę kadrową i niegospodarność. Opalach uważa te zarzuty za bezpodstawne.

Dyrektor olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Dorota Białowąs powiedziała PAP, że aby referendum w Rucianem-Nidzie było ważne do urn muszą pójść minimum 2373 osoby (uprawnionych do głosowania jest 7052 osoby).

- Burmistrz straci mandat, gdy głosowanie będzie ważne i gdy oddane głosy będą przeważały za odwołaniem. W przypadku braku frekwencji głosowanie będzie nieważne niezależnie od tego, czy więcej głosów będzie za odwołaniem burmistrza, czy przeciw odwołaniu - powiedziała Białowąs.

Oficjalne wyniki referendum będą znane w poniedziałek.

Referendum w Rucianem-Nidzie jest pierwszym w tej kadencji samorządu na Warmii i Mazurach (zabierz głos/oceń marszałka).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.