O sejneńskich długach u wojewody

Dziś (28 września) wojewoda podlaski Maciej Żywno spotka się z burmistrzem Sejn Janem Kapem oraz Tomaszem Bilbinem, syndykiem masy upadłościowej Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Realizacji Inwestycji.
O sejneńskich długach u wojewody

Tematem rozmów będzie plan działań naprawczych przygotowany przez burmistrza w związku z długiem jaki musi zapłacić miasto Sejny po przegranym procesie dotyczącym oczyszczalni ścieków w Sejnach.

Podczas spotkania omówiony zostanie harmonogram spłat długu. Wojewoda podlaski będzie apelował o to, by spłata zadłużenia była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców miasta, szczególnie dla osób najbardziej potrzebujących.

Chodzi o znalezienie takiego sposobu spłaty, który nie zakłócałby realizacji zdań publicznych, między innymi z zakresu pomocy społecznej – takich jak świadczenia rodzinne, alimentacyjne, składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe z ubezpieczenia społecznego.

Wojewoda w żaden sposób nie jest stroną w sprawie, a podejmowane działania wynikają z troski o mieszkańców Sejn.

Nadzór nad uchwałami finansowymi samorządów sprawuje Regionalna Izba Obrachunkowa, nie wojewoda. Syndyka masy upadłościowej wyznacza sąd.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU