O sejneńskich długach u wojewody

Dziś (28 września) wojewoda podlaski Maciej Żywno spotka się z burmistrzem Sejn Janem Kapem oraz Tomaszem Bilbinem, syndykiem masy upadłościowej Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Realizacji Inwestycji.
O sejneńskich długach u wojewody

Tematem rozmów będzie plan działań naprawczych przygotowany przez burmistrza w związku z długiem jaki musi zapłacić miasto Sejny po przegranym procesie dotyczącym oczyszczalni ścieków w Sejnach.

Podczas spotkania omówiony zostanie harmonogram spłat długu. Wojewoda podlaski będzie apelował o to, by spłata zadłużenia była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców miasta, szczególnie dla osób najbardziej potrzebujących.

Chodzi o znalezienie takiego sposobu spłaty, który nie zakłócałby realizacji zdań publicznych, między innymi z zakresu pomocy społecznej – takich jak świadczenia rodzinne, alimentacyjne, składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe z ubezpieczenia społecznego.

Wojewoda w żaden sposób nie jest stroną w sprawie, a podejmowane działania wynikają z troski o mieszkańców Sejn.

Nadzór nad uchwałami finansowymi samorządów sprawuje Regionalna Izba Obrachunkowa, nie wojewoda. Syndyka masy upadłościowej wyznacza sąd.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE