PARTNER PORTALU
  • BGK

Obligacje na inwestycje w powiatowym szpitalu. Budżet powiatu pod kreską

  • Rynek Zdrowia/stw.24.pl    19 grudnia 2017 - 10:28
Obligacje na inwestycje w powiatowym szpitalu. Budżet powiatu pod kreską
Deficyt budżetowy ma być pokryty przychodami z emisji papierów wartościowych (Fot. Fotolia)

Radni powiatu stalowowolskiego przyjęli budżet samorządu na 2018 rok. Dochody powiatu zaplanowano w wysokości ponad 106 milionów zł, a wydatki o 15 milionów większe, ze względu na planowane inwestycje w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym.
Deficyt budżetowy ma być pokryty przychodami z emisji papierów wartościowych.

Władze powiatu przekonują, że wejście w zadłużenie jest konieczne, by zrealizować najpilniejsze przyszłoroczne inwestycje w stalowowolskim szpitalu. 11 milionów zł przeznaczono na budowę bloku operacyjnego, a 2 miliony na dokończenie szpitalnego oddziału ratunkowego.

Jak podawał wcześniej portal stw24.pl radni powiatu starowolskiego podjęli decyzję o wyemitowaniu obligacji na łączną kwotę 20 635 000 zł. Wykup tych papierów wartościowych ma nastąpić do 2033 roku. Propozycja nabycia obligacji zostanie skierowana do indywidualnych adresatów.

W podjętej uchwale radni powiatu zapisali, że celem emisji tych papierów wartościowych jest finansowanie planowanego deficytu budżetu powiatu, który wynika z konieczności poniesienia wydatków na finansowanie inwestycji, głównie z zakresie infrastruktury drogowej, informatyki, ochrony zdrowia i modernizacji energetycznej obiektów użyteczności publicznej oraz spłatą wcześniej zaciągniętych zobowiązań w latach 2017-2018.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.