PARTNER PORTALU
  • BGK

Obniżają opłaty za parkowanie

  • krosnocity.pl    1 marca 2011 - 12:46
Obniżają opłaty za parkowanie

Rada miasta Krosna uchwaliła obniżenie opłat za parkowanie w rejonie krośnieńskiej starówki. Nie ma w tym żadnej nowości, ponieważ stawki wracają do poziomu sprzed 2008 roku.
Równocześnie wprowadza się możliwość uiszczenia opłaty tylko za pół godziny parkowania. To także nic nowego, taka możliwość istniała wcześniej, ale Rada poprzedniej kadencji zniosła ją w 2007 roku.

Sprawdź notowania prezydenta Krosna

Taniej o złotówkę
Dotychczasowy cennik pozostanie na archiwalnych zdjęciach. Zastąpią go nowe stawki opłat. Zgodnie z uchwałą z 25 lutego za parkowanie w rejonie Rynku zapłacimy:

- 1 zł za pół godziny parkowania,
- 2 zł za pierwszą godzinę parkowania,
- 2,40 zł za drugą rozpoczętą godzinę parkowania,
- 2,80 zł za trzecią rozpoczętą godzinę parkowania,
- 2 zł za czwartą i kolejną rozpoczęta godzinę parkowania.

Zmiana dotyczy ulic Sienkiewicza, Franciszkańskiej, Spółdzielczej, Blich, Słowackiego, Szczepanika, Ordynackiej, Kazimierza Wielkiego, Zjazdowej, Portiusa, Pawła z Krosna, Piłsudskiego (na odcinku od Rynku do ul. Podwale) oraz samego Rynku. W efekcie parkując np. przy ul. Kazimierza Wielkiego na pół godziny po zmianie stawek zaoszczędzimy 2 złote.

To jednak nic nowego. Możliwość uiszczenia opłaty za pół godziny parkowania istniała przed 2007 rokiem. Wtedy zmianę zmuszająca parkujących do opłacenia całej godziny „z góry” argumentowano tym, że część osób oszukuje, to znaczy płaci za pół godziny, a parkuje dłużej. Wtedy za zmianą głosowali niemal wszyscy radni, wyłamał się jedynie Piotr Lenik (Klub Platformy Obywatelskiej).

Radny PO stwierdził wtedy, że nie można z góry traktować wszystkich mieszkańców jak oszustów. Argumentował także, że ani taka zmiana, ani podwyżki opłat wcale nie rozwiążą problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego w rejonie Rynku. Rzeczywistość kilku ostatnich lat pokazała, ze najwyraźniej miał rację. Dziś komentuje to krótko: – Nie stało się nic nadzwyczajnego, wracamy do sytuacji sprzed 2007 roku – mówi radny Piotr Lenik.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.