PARTNER PORTALU
 • BGK

Obowiązek meldunkowy zostanie utrzymany

 • pt    20 listopada 2015 - 13:03
Obowiązek meldunkowy zostanie utrzymany

Utrzymamy obowiązek meldunkowy - zapowiedział wiceminister Jarosław Zieliński.
Wiceszef MSWiA mówił w RMF FM, że brak meldunku wprowadziłby wiele kłopotów - między innymi przy płaceniu podatków, w sprawie obwodów szkolnych, w relacjach z wymiarem sprawiedliwości, w dziedzinie ochrony zdrowia czy podczas wyborów.

Jarosław Zieliński twierdzi też, że takiego podejścia wymaga obecna niepewna sytuacja bezpieczeństwa. To też jest element istotny – żeby obywatele zamieszkali w Polsce mieli zameldowanie i żeby było wiadomo, gdzie ich szukać, jeżeli zachodzi taka potrzeba - uzasadniał swoją decyzję wiceszef MSWiA w RFM FM.

Nie wiadomo na razie, co z nowymi dowodami osobistymi, w których nie ma już adresu zameldowania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (9)

 • Vega, 2015-11-30 14:01:46

  Do glewe: Za komuny był obowiązek meldunkowy a w USA nie ma, w Wielkiej Brytanii też nie a w Rosji i na Białorusi a zapewne i w Korei Północnej jest. Mamy pojęcie o wolności. A ty niekoniecznie. Chyba, że chodzi o o wolność robienia co chcą dla rządzących bez względu na prawo i konstytucję....  rozwiń
 • glewe, 2015-11-24 09:50:29

  POst Bolszewia! Jesteście przeżarci do kości bolszewizmem i komuną ukrytą w Waszych kmiecych korzeniach! Nie macie pojęcia ani o życiu ani o wolności obywatelskiej?
 • Marko, 2015-11-24 00:42:39

  Nie wiem o czym piszecie? Ostatnio się przeprowadziłem. Musiałem się wymeldowac. Musiałem się zameldować w tym samym urzędzie i podać nowy adres zameldowania w związku z czym również mogę wymienić D. O. Ale niekoniecznie musze, że mogę posługiwać się starym D. O gdzie jest jeszcze podany stary adres.... Wówczas musze się posługiwać zaświadczeniem na kartce formatu A4 i nosić przy sobie w razie jakiej kolejek sytuacji, bo adres mam przecież inny. Składam wniosek o d. O gdzie jest pytanie o podanie adresu zameldowania (podaje zmysłowy w myśl że meldunek nie obowiazuje) jakie było moje zdziwienie gdy dostałem wezwanie do meldunkowego bo podałem inny meldunek a inny adres przy wymianie dowodu. Sprawdzili. Czyli nie ma meldunku tylko wpisanego w dowodzie. I tak zawsze znajdą każdego.  rozwiń