PARTNER PORTALU
  • BGK

Obsługę bankową Gminy Olsztyn przejmie PKO BP

  • MIW    18 stycznia 2018 - 16:45
Obsługę bankową Gminy Olsztyn przejmie PKO BP
Przedstawiciele Olsztyna podpisali umowę z PKO Bankiem Polskim (fot. www.olsztyn.eu)

Od lutego obsługę bankową Gminy Olsztyn przejmie PKO Bank Polski. Wiąże się to ze zmianą numerów kont bankowych.
Jak poinformował olsztyński ratusz 15 stycznia miasto podpisało umowę z PKO Bankiem Polskim. W związku z tym od 1 lutego dotychczasowe konta w Banku Handlowym będą nieaktywne.

PKO BP będzie obsługiwał gminę Olsztyn, urząd miasta oraz niemal setkę miejskich jednostek i zakładów budżetowych. Na nowe konta mieszkańcy oraz przedsiębiorcy będą dokonywać wpłaty z tytułu podatków lokalnych oraz opłat, np.: skarbowej, za wieczyste użytkowanie, za zajęcie pasa drogowego, za internaty, przedszkola i żłobki, a także opłaty za odpady komunalne.

Czytaj: BGK i PKO BP to nie może być wszystko? Idea banków komunalnych ciągle żywa

Jak podkreśla UM, w ramach współpracy w każdym w każdym oddziale banku PKO BP w Polsce można będzie zrealizować wpłaty gotówkowe na rzecz gminy Olsztyn i jej jednostek organizacyjnych bez ponoszenia dodatkowych opłat i prowizji. Dodatkowo planowane jest uruchomienie placówki PKO Banku Polskiego w budynku ratusza. Będzie ona prowadziła obsługę kasową kontrahentów Gminy, a także klientów PKO BP.

Czytaj: Fitch Polska o komunalnych obligacjach. Kto po nie sięgnął?

Zaledwie kilka miesięcy temu - od 1 września - PKO BP przejął obsługę rachunków budżetu województwa pomorskiego oraz jednostek podległych (od sierpnia obsługuje też Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię). Już wcześniej w gronie jego klientów były województwa: mazowieckie, wielkopolskie, zachodniopomorskie, podkarpackie, lubelskie, kujawsko-pomorskie i świętokrzyskie oraz połowa miast wojewódzkich, tj. Gorzów WielkopolskiKatowice, Kraków, Poznań, Rzeszów, SzczecinWrocław i Zielona Góra. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.