PARTNER PORTALU
  • BGK

Obywatele będą spowiadać się fiskusowi

  • PAP/AT    27 października 2017 - 06:47
Obywatele będą spowiadać się fiskusowi
Krąg zobowiązanych do spowiadania się fiskusowi będzie nieograniczony (fot.shutterstock)

Obywatele i przedsiębiorcy będą musieli wyjawiać skarbówce swoje "schematy" obniżające podatki.
Ministerstwo Finansów (MF) poinformowało kilka dni temu, że zamierza opracować projekt ustaw wprowadzającej obowiązek szczegółowego informowania organów skarbowych o zastosowanych metodach prowadzących do tzw. agresywnej optymalizacji podatkowej. Pierwsze doniesienia wskazywały na to, że obowiązek raportowania fiskusowi o "schematach podatkowych" obejmuje tylko prawników obsługujących firmy (doradców podatkowych, adwokatów, radców prawnych) oraz podmioty profesjonalnie doradzające klientom (księgowych, doradców inwestycyjnych, biegłych rewidentów, specjalistów od zarządzania) - czytamy w "Pulsie Biznesu"

Okazuje się jednak, że krąg zobowiązanych do spowiadania się fiskusowi będzie nieograniczony. Samodenuncjacji będą musieli dokonywać wszyscy obywatele i przedsiębiorcy, których fiskus będzie podejrzewał o kombinowanie z podatkami. Poinformował o tym Paweł Gruza, wiceminister finansów, w odpowiedzi na interpelację posłów Nowoczesnej - informuje "Puls Biznesu"

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • denuncjant, 2017-10-27 14:32:38

    Toż komunistycznoleninowska partia była harcerzykiem przy planach pisu.....proponuję aby każdy obywatel sam się skazywał na więzienie i ruszał do aresztu odbywać karę....pisał na siebie donosy,karał się co tydzień grzywną ..itp ....