PARTNER PORTALU
  • BGK

Odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych: Jest jednolity tekst ustawy

  • KDS    4 lipca 2017 - 13:53
Odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych:  Jest jednolity tekst ustawy
Zdjęcie ilustracyjne (fot.pixabay.com)

W Dzienniku Ustaw ukazało się obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 8 czerwca 2017 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
Dokument został opublikowany w poniedziałek (3 lipca). Jak poinformowano w obwieszczeniu, jednolity tekst ustawy uwzględnia zmiany wprowadzone ustawą z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1020) czy ustawą z dnia 7 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o działach administracji rządowej oraz niektórych innych ustaw
(Dz. U. poz. 1250). 

Czytaj więcej: Prawo zamówień publicznych: Kryterium ceny wciąż ważne, ale liczy się też jakość

Uwzględniono w nim również zmiany wprowadzone ustawą z dnia 16 grudnia 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę o zasadach zarządzania mieniem państwowym (Dz. U. poz. 2260).

W tekście ustawy uwzględniono również zmiany wprowadzone ustawą z dnia 7 kwietnia 2017 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia dochodzenia wierzytelności (Dz. U.poz. 933). Nowe przepisy obowiązują już od 1 czerwca 2017 r i mają ułatwić i przyspieszyć rozstrzyganie sporów w sposób polubowny, za pomocą negocjacji lub mediacji. Umożliwiają zawieranie ugód przez spółki Skarbu Państwa czy inne podmioty reprezentujące sektor finansów publicznych, np. Urząd Nadzoru Publicznego, GDDKiA. 

Pełna treść rozporządzenia znajduje się w multimediach. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.