Odszkodowanie za poszerzenie drogi zapłaci miasto

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 04-10-2012
  • drukuj
Decyzję o wypłacie odszkodowania za wywłaszczenie działki w granicach miasta w celu poszerzenia drogi wojewódzkiej ma wydać prezydent miasta, bo jest zarządcą drogi na tym odcinku.
Odszkodowanie za poszerzenie drogi zapłaci miasto
Naczelny Sąd Administracyjny wskazał, że w granicach miast na prawach powiatu zarządcą wszystkich dróg publicznych, z wyjątkiem autostrad i dróg ekspresowych, jest prezydent miasta – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Jednocześnie wskazał, że do zarządcy drogi należy nabywanie nieruchomości pod pasy drogowe dróg publicznych i gospodarowanie nimi w ramach posiadanego prawa do tych nieruchomości. Taki obowiązek wynika z art. 20 ust. 17 ustawy o drogach publicznych.

Działki gruntu wydzielone pod drogi publiczne: gminne, powiatowe, wojewódzkie, krajowe, przechodzą, z mocy prawa, odpowiednio na własność gminy, powiatu, województwa lub Skarbu Państwa z dniem, w którym decyzja zatwierdzająca podział stała się ostateczna – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Pertraktacje z firmami ubezpieczeniowymi, na drodze ubiegania sie o odszkodowanie, to znany nam wszystkim scenariusz.Warto skorzystać z usług kancelarii prawnych. Osobiście polecam kancelarię Teodorowski&Wojtaszak z Krakowa. To zespół profesjonalistów w każdym calu.

Gala, 2012-12-01 00:36:56 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU