PARTNER PORTALU
  • BGK

Odszkodowanie za poszerzenie drogi zapłaci miasto

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    4 października 2012 - 06:58
Odszkodowanie za poszerzenie drogi zapłaci miasto

Decyzję o wypłacie odszkodowania za wywłaszczenie działki w granicach miasta w celu poszerzenia drogi wojewódzkiej ma wydać prezydent miasta, bo jest zarządcą drogi na tym odcinku.
Naczelny Sąd Administracyjny wskazał, że w granicach miast na prawach powiatu zarządcą wszystkich dróg publicznych, z wyjątkiem autostrad i dróg ekspresowych, jest prezydent miasta – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Jednocześnie wskazał, że do zarządcy drogi należy nabywanie nieruchomości pod pasy drogowe dróg publicznych i gospodarowanie nimi w ramach posiadanego prawa do tych nieruchomości. Taki obowiązek wynika z art. 20 ust. 17 ustawy o drogach publicznych.

Działki gruntu wydzielone pod drogi publiczne: gminne, powiatowe, wojewódzkie, krajowe, przechodzą, z mocy prawa, odpowiednio na własność gminy, powiatu, województwa lub Skarbu Państwa z dniem, w którym decyzja zatwierdzająca podział stała się ostateczna – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Gala, 2012-12-01 00:36:56

    Pertraktacje z firmami ubezpieczeniowymi, na drodze ubiegania sie o odszkodowanie, to znany nam wszystkim scenariusz.Warto skorzystać z usług kancelarii prawnych. Osobiście polecam kancelarię Teodorowski&Wojtaszak z Krakowa. To zespół profesjonalistów w każdym calu.