PARTNER PORTALU
  • BGK

Odwieczny problem wskaźnika zadłużenie na drodze do rozwiązania?

  • Piotr Toborek    14 maja 2018 - 15:44
Odwieczny problem wskaźnika zadłużenie na drodze do rozwiązania?
Samorządom zależy na tym, aby wskaźnik zadłużenie można było powiązać z Wieloletnią Prognozą Finansową. (fot. pixabay.com)

Dyskusja o zmianach w ustawie o finansach samorządów toczy się od lat. Głównym jej tematem jest zmiana wskaźnika zadłużenia JST. Zdaniem samorządów najnowszy projekt zmian w ustawie daje nadzieje na korzystna dla JST rozwiązania.
- Z zadowoleniem przyjmujemy, że strona ministerialna nas słucha - mówi Danuta Kamińska, wiceprzewodnicząca zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

- Do tej pory te projekty bywały bardzo dalekie od oczekiwań samorządów, obecny jest bliższy naszych oczekiwań i mam nadzieję, że się dogadamy - dodaje.

Jak mówi, samorządom zależy na tym, aby wskaźnik zadłużenie można było powiązać z Wieloletnią Prognozą Finansową.

- Ja wiem, że Ministerstwo Finansów uważa, że nasz WPF-y są przesadzone, zbyt optymistyczne, ale moim zdanie szczególnie w dłuższej perspektywie samorządy są tu bardzo ostrożne - dodaje Danuta Kamińska.

Marek Wiewióra z Departamentu Finansowania Samorządu Terytorialnego w Ministerstwie Finansów mówi: - Projekt jest opiniowanym przez stronę samorządową i na pewno będziemy brali pod uwagę zdanie JST, odniesiemy się do nich w najbliższym czasie.

Tekst powstał na podstawie dyskusji podczas panelu „Samorządowe budżety pod nowymi rygorami finansowymi”, który odbył się w ramach X edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.