PARTNER PORTALU
  • BGK

Odwołania w przetargu na wagony metra

  • PAP    26 października 2010 - 09:54

Obie firmy, których oferty nie zostały wybrane w przetargu na nowe wagony dla warszawskiego metra, odwołały się w tej sprawie do prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.
Odwołania złożyły: hiszpańska spółka CAF, która wyceniła swoją ofertę na 1,199 mld zł brutto oraz konsorcjum czeskiej Skody i rosyjskiego Wagonmaszu, które zaproponowało cenę 1,109 mld zł netto (ceny brutto w ofercie nie podano).

W połowie października komisja przetargowa metra zdecydowała, że najkorzystniejszą ofertę w przetargu na dostawę 210 nowych wagonów złożyło konsorcjum Siemensa i Newagu. Zaproponowana przez nie cena to ponad 1,306 mld zł.

Cena była głównym kryterium wyboru oferty, ale pod uwagę komisja brała także zużycie energii elektrycznej (20 proc.), system utrzymania pojazdu (20 proc.), ekologię (8 proc.) oraz wydłużenie gwarancji powyżej 30 miesięcy (2 proc.).

Komisja przetargowa metra wyłączyła CAF z postępowania, m.in. ze względu na błędne wyliczenie stawki podatku VAT i nieprawidłowo wniesione wadium. Oferta Skody i Wagonmaszu uzyskała mniej punktów od zwycięskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.