PARTNER PORTALU
  • BGK

Odwołanie w przetargu na koszaliński aquapark

  • PAP    30 kwietnia 2012 - 17:30
Odwołanie w przetargu na koszaliński aquapark

Kołobrzeska firma Kornas Development odwołała się od wyniku przetargu na budowę aquaparku w Koszalinie (Zachodniopomorskie) - poinformował w poniedziałek prezes miejskiej spółki Zarząd Obiektów Sportowych Jakub Pyżanowski.
Wykonawcę aquaparku Zarząd Obiektów Sportowych (ZOS) wybrał 20 kwietnia br. W ocenie komisji przetargowej najlepszą propozycję z ceną 84,7 mln zł złożyło Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Nr 2 WROBIS SA.

Czytaj też: Komplikacje wokół aquaparku w Koszalinie

Ofertę spółki Kornas Development, która była najtańsza - 68,9 mln zł - komisja przetargowa odrzuciła z powodu braków formalnych oraz "zbyt niskiej kalkulacji cenowej w stosunku do przedmiotu robót."

Spółka nie zgodziła się tym rozstrzygnięciem. Jej sprzeciw rozpozna teraz Krajowa Izba Odwoławcza przy Urzędzie Zamówień Publicznych.

Przetarg na budowę aquaparku ZOS ogłosił w październiku ub.r. O zlecenie ubiegało się 12 firm. Proponowane ceny wahały się w przedziale od 68,9 mln zł do 127,4 mln zł.

Aquapark, zaprojektowany przez Pracownię Architektoniczną Płaskowicki & Partnerzy z Warszawy, ma stanąć na należącej do miasta prawie 8-hektarowej działce, znajdującej się we wschodniej części Koszalina (zabierz głos/oceń prezydenta) , między Górą Chełmską a drogą krajową nr 6 Szczecin - Gdańsk.

W obiekcie o pow. 18 tys. m kw. ma się znaleźć m.in. hala basenowa z dziką rwącą rzeką, sztucznymi falami i zjeżdżalniami, basen sportowy, kilka rekreacyjnych tarasów, jacuzzi, SPA i wypoczynkowa łąka do kąpieli słonecznych. Lustro wody ma mieć powierzchnię 1 634 m kw. Obok obiektu zaprojektowano parking na ok. 350 pojazdów.

Budowa aquaparku ma być finansowana długoterminowym, zaciągniętym na 20 lat przez ZOS kredytem w wysokości 60 mln zł. Jego spłatę poręcza miasto. ZOS otrzymał też na inwestycję unijną dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego w wysokości 8 mln zł.

W kosztorysie inwestorskim koszt budowy obiektu oszacowano na 73,8 mln zł. Rozpoczęcie prac planowane jest na bieżący rok. Budowa ma trwać dwa lata.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.