PARTNER PORTALU
  • BGK

Odzyskiwanie kar od Chińczyków wciąż trwa

  • PAP    1 sierpnia 2011 - 12:43
Odzyskiwanie kar od Chińczyków wciąż trwa

Procedury odzyskiwania kar umownych za rozwiązanie umowy z Covec wciąż trwają i tak długo jak trwają, Generalne Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie będzie komentować doniesień dotyczących ich wypłaty.
W poniedziałek media poinformowały, że chińskie banki odmawiają wypłaty kar umownych – 130 mln zł – za wycofanie się firmy Covec z budowy dwóch odcinków autostrady A2 między Strykowem a Konotopą.

Czytaj też: Krajowa Izba Odwoławcza zwraca skargę Covec

Rzeczniczka GDDKiA powiedziała, że komentować tę sprawę będzie można dopiero po uzyskaniu oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

„Zwróciliśmy się o wypłatę zapisanych w kontraktach z Covec kar umownych. Na razie trwają związane z tym procedury i póki trwają, to właściwie nie ma co komentować” – wyjaśniła.

13 czerwca GDDKiA odstąpiła od kontraktu z chińskim konsorcjum Covec na odcinkach A i C autostrady A2 między Strykowem a Konotopą. Dyrekcja zapowiedziała jednocześnie, że zamierza egzekwować kary umowne wysokości 130 mln zł, a także będzie się domagać 741 mln zł odszkodowania z tytułu utraconych korzyści Skarbu Państwa.

Przedstawiciele GDDKiA informowali wówczas, że na wypłatę kar umownych są gwarancje bankowe, a Dyrekcja jest w kontakcie z bankami w tej sprawie.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Koordynator "BYLY" OIUGZ, 2011-08-01 19:47:00

    i niestety, ale bedzie to trwalo - a Dyrekcja bedzie miala klopot z zawarciem nowych kontraktow - bo chinczycy juz przygotowuja pozew o odszkodowanie...