PARTNER PORTALU
  • BGK

Oferty na remont legnickiej drogi za drogie

  • legniczanin.pl (Grzegorz Wala)    20 sierpnia 2012 - 17:24

Najtańsza oferta na przygotowanie dokumentacji przebudowy ulicy Jaworzyńskiej w Legnicy jest o ponad 20 tys. zł droższa od możliwości legnickiego ratusza.
Poniedziałek był ważnym dniem dla legnickich inwestycji. Otworzono bowiem oferty na przygotowanie pełnej dokumentacji przebudowy jednej z kluczowych legnickich dróg - ulicy Jaworzyńskiej. Sprawa jest o tyle pilna, że jej stan z miesiąca na miesiąc się pogarsza.

Nie był to jednak dzień szczęśliwy. Okazało się, że żadna z czterech ofert nie mieści się w zamierzeniach legnickiego ratusza. O ile na przygotowanie dokumentacji legniccy urzędnicy chcieli przeznaczyć maksymalnie 350 tys. zł, o tyle najtańsza z ofert opiewa na kwotę niemal 372 tys. zł. Co ciekawe, kolejne trzy oferty są jeszcze droższe. Druga w kolejności wynosi prawie 473 tys. zł, trzecia ok. 475 tys. zł, a najdroższa przekracza poziom 488 tys. zł.

W tej sytuacji ratusz ma dwie możliwości. Może rozpisać kolejny przetarg w nadziei, że nowe oferty okażą się tańsze, albo zwiększyć kwotę przeznaczoną na przygotowanie dokumentacji. Biorąc pod uwagę, jak dużo do życzenia pozostawia stan ulicy Jaworzyńskiej, bardziej prawdopodobne wydaje się chyba to drugie rozwiązanie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.