PARTNER PORTALU
  • BGK

Ograniczenia dla ciężarówek w miastach zagrażają płynności dostaw paliwa

  • wnp.pl    17 kwietnia 2012 - 17:20
Ograniczenia dla ciężarówek w miastach zagrażają płynności dostaw paliwa

Mieszkańcy kilku polskich miast skarżą się na nadmierny ruch ciężarowy. Może to skutkować ograniczeniami wjazdu ciężkich pojazdów, w tym m.in. cystern samochodowych.
Zdaniem Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN) grozi to zakłóceniami w dostawach paliw a w konsekwencji dalszymi podwyżkami cen na stacjach.

 "Wzrost natężenia ruchu, spowodowany w dużym stopniu chęcią ominięcia przez kierowców pojazdów ciężarowych płatnych odcinków dróg sprawia, że wielu mieszkańców Poznania, Gliwic, czy Torunia domaga się ograniczenia możliwości wjazdu do ich miast tych najbardziej dokuczliwych dla otoczenia pojazdów. Inicjatywy te mogą jednak doprowadzić do poważnych zakłóceń w funkcjonowaniu stacji benzynowych" - czytamy w komunikacie Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego.

Zdaniem organizacji nieuwzględnienie specyfiki dostaw paliw na stacje przez władze miast grozi przerwaniem ciągłości dostaw, paraliżem komunikacyjnym, przestojami prowadzonych inwestycji i wzrostem kosztów działalności firm paliwowych, przekładającym się wprost na ceny detaliczne paliw. "Z tych właśnie względów dostawy paliw na stacje wyłączone były spod jakichkolwiek ograniczeń zarówno podczas wizyt papieskich w Polsce, jak również podczas ceremonii żałobnych po śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w kwietniu 2010 r." - czytamy w komunikacie.

Cały artykuł czytaj tu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.