Ogródki działkowe znikną z miast

  • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita
  • 16-05-2013
  • drukuj
Zanim Sejm uchwali nową ustawę, wiele ogródków działkowych zniknie z polskich miast.
Ogródki działkowe znikną z miast

Coraz więcej osób musi pożegnać się z ogródkiem działkowym - informuje „Rzeczpospolita".

Dosięgają je roszczenia reprywatyzacyjne. Polski Związek Działkowców prowadzi ok. 800 postępowań sądowych i administracyjnych w tego typu sprawach.

Czytaj też: Gmina nie może zmienić opłat dla działek

Roszczenia dotyczą 1370 ha, z tego w Warszawie i na Mazowszu to blisko 20 tys. działek. „Nie są to liczby, które zachwiałyby pozycją ogrodów działkowych, ale nie jest to mało" - mówi Eugeniusz Kondracki, prezes PZD.

Z roszczeniami występują również miasta. Warszawa domaga się zwrotu ok. 750 ha ogrodów: w sądach toczy się 170 procesów o ich wydanie.

„Działkowcy obrywają m.in. za dekret Bieruta, za inne ustawy i wywłaszczenia, których celu nie zrealizowano" - mówi Bartłomiej Piech, radca prawny Polskiego Związku Działkowców.

Wiele osób boi się, że miejsce ogrodów zajmą blokowiska. Na pytanie o losy 5 tys. rodzinnych działek odpowie dopiero nowa ustawa. Sejm pracuje obecnie nad czterema projektami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Zniszczyć staruchów, niech zamknięci w domach. W Państwie sukcesu liberalnej gospodarki nie ma miejsca na starość!!! Zapraszamy następych młodych do przerobu! Premiera Tusk szczególnie preferuje młode nieopierzone lemingi, lubiąc e grać w gałę!!!

glews, 2013-05-19 11:44:52 odpowiedz

Imbecylizm nowobogackich rozpanoszonych dzieciaków bawiących się Planami Zagospodarowania Przestrzennego - ma się dobrze w Polsce. Kraj straceńców co za centa sprzedają normalnoś i jeszcze nazywają ten Niezrównoważony niedorozwój -"rozwojem" !

Michał Biszkowiecki, 2013-05-16 13:03:53 odpowiedz

Były sobie działki, ogródeczki a potem będą wspomnienia i bajeczki jak dziadziunio pykał sobie w ogródku ulubione fajeczki.

Działkowiec, 2013-05-16 09:07:43 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU