Ogródki piwne nie dla palaczy?

Rzeszowscy radni Prawa i Sprawiedliwości proponują wprowadzenie zakazu palenia na terenie ogródków piwnych. Rzeszów byłby pierwszym miastem w Polsce, w którym obowiązywałby taki zakaz.
Ogródki piwne nie dla palaczy?

Uchwała wprowadzająca zakaz była już zgłaszana podczas sesji rady miasta. Jednak projekt został zdjęty z porządku obrad. Większość radnych uznała, że temat ten wymaga większego przygotowania z ich strony i potrzebują więcej czasu.

Czytaj też: Papierosy wydatkami własnymi gminy?

Ponadto komisja gospodarki komunalnej, która opiniowała projekt uchwały, miała wiele wątpliwości, co do treści samej uchwały.

Główny inicjator uchwały, radny Robert Kultys z PiS, zapowiedział w czwartek, że ponownie podejmie próbę wprowadzenia uchwały na sesję.

Czytaj też: Wylecisz ze szpitala za palenie papierosów

"Jeśli radni zrozumieją, że projekt jest w interesie zwykłych ludzi, to podejmą zdrową decyzję. Tym samym pokażemy, że jesteśmy za nowoczesnymi rozwiązaniami" - powiedział radny na konferencji prasowej.

Zdaniem Kultysa, zwolennicy palenia nie są w stanie przedstawić żadnego logicznego argumentu i - w jego ocenie - powołują się na mylnie postrzeganą zasadę wolności.

"W istocie jest to żądanie szkodzenia innym, a to nie jest żadną wolnością. Jesteśmy zdeterminowani przeprowadzić tę uchwałę" - dodał.

Pytany przez dziennikarzy czy uchwałę popierają restauratorzy, którzy są właścicielami ogródków, Kultys odpowiedział, że nie zna ich opinii na ten temat.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.