Ok. 150 mln wydali kibice podczas Euro w Poznaniu

Około 150 mln złotych wydali kibice i turyści, którzy przyjechali do Poznania na piłkarskie mistrzostwa Europy. Najwięcej - ponad 100 mln zł zostawili Irlandczycy, których aż 70 tysięcy odwiedziło w czerwcu stolicę Wielkopolski.
Ok. 150 mln wydali kibice podczas Euro w Poznaniu

Władze Poznania na konferencji prasowej podsumowały Euro 2012. W trakcie 24-dniowej imprezy miasto odwiedziło ponad 125 tysięcy gości z zagranicy. Najliczniejszą grupę stanowili Irlandczycy - 70 tysięcy kibiców pojawiło się w stolicy Wielkopolski.

Czytaj też: Blisko 4 mld wydał Poznań na Euro

40 tysięcy fanów futbolu przyjechało z Chorwacji oraz 15 tysięcy z Włoch. Łącznie wydali oni w mieście 150 mln złotych.

"Nie spodziewaliśmy się, że aż tylu fanów z zagranicy przyjedzie do Poznania. Wstępnie zakładaliśmy, że będzie to oscylować w graniach 60-70 tysięcy. Oczywiście taki wynik to zasługa przede wszystkim Irlandczyków. Zaskoczyły mnie kwoty, jakie zostawili w mieście nasi goście. Może też przed turniejem, nie analizowałem tego dogłębnie, ale suma 150 mln złotych robi wrażenie. To dobra informacja dla poznańskiej gospodarki" - powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

Czytaj też: Gospodarze Euro po uszy w długach

Jak dodał, największym plusem imprezy była postawa mieszkańców Poznania, którzy chcieli się bawić i wspólnie z zagranicznymi kibicami stworzyli wspaniałą atmosferę.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU