PARTNER PORTALU
  • BGK

Okazje na przedsięwzięcia w formule PPP przechodzą koło nosa

  • PAP/Puls Biznesu    25 lipca 2014 - 06:59
Okazje na przedsięwzięcia w formule PPP przechodzą koło nosa

Ciekawe okazje na przedsięwzięcia w formule PPP przechodzą małym firmom koło nosa, bo nie widzą w tym interesu.
W projektach opierających się na formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) biorą udział przede wszystkim duże firmy. Według specjalistów z tej branży, to mogą być dobre biznesowe okazje również dla mniejszych podmiotów - donosi "Puls Biznesu".

"Tym bardziej że większość ogłoszeń dotyczy projektów o wartości w przedziale od kilku do 20 mln zł" - zauważa Małgorzata Okularczyk, członek zarządu Collect Consulting.

Ponadto partnerstwo publiczno-prywatne wiąże się z co najmniej kilkunastoletnią pewnością stałego dopływu gotówki w przypadku umowy z opłatą za dostępność, którą zapewniają podmioty publiczne.

"Skala zysku zależna jest od wywiązywania się z przyjętych wobec strony publicznej zobowiązań oraz z elastyczności działań w obszarze dozwolonej działalności komercyjnej" - twierdzi Bartosz Korbus, ekspert Instytutu PPP.

Jak podkreślają eksperci, PPP warto się jednak zainteresować. "Ten rynek ruszy, bo finansowanie z Unii będzie coraz niższe, podobnie jak możliwości kredytowe podmiotów publicznych" - twierdzi Małgorzata Kuś-Konieczna, odpowiadająca za PPP w PARP.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Starsza, 2014-07-25 12:45:42

    Co było do okazania