PARTNER PORTALU
  • BGK

Olsztyn namawia do e-meldunku i płacenia podatków w mieście

  • MIW    29 stycznia 2018 - 17:04
Olsztyn namawia do e-meldunku i płacenia podatków w mieście
Władze Olsztyna zachęcają do zameldowania się w tym mieście (mat. UM Olsztyn)

Władze Olsztyna zachęcają do zameldowania się w tym mieście. Podkreślają, że w ubiegłym roku z podatku od osób fizycznych do budżetu Olsztyna wpłynęło ponad 249 mln zł, co stanowi prawie 20 proc. całego budżetu miasta. Zwracają też uwagę, że od tego roku zameldować się można za pośrednictwem internetu.
Jak podkreśla olsztyński ratusz, uzyskane w ubiegłym roku tytułem podatku blisko 249 mln zł pozwoliło dofinansować olsztyńską oświatę, zdrowie i politykę społeczną, transport i łączność, gospodarkę komunalną, ochronę środowiska czy kulturę fizyczną.

Czytaj: Płacący podatki w Krakowie będą mieli zniżki w komunikacji miejskiej?

Władze Olsztyna namawiają więc do zameldowania się w nim, tak aby mieć „realny wpływ na wygląd i funkcjonowanie miasta”. Podkreślają, że dzięki e-usłudze, która umożliwia załatwienie formalności przez internet meldunku można dokonać nie wychodząc z domu i nie płacąc ani złotówki. E-meldunek pozwala na zameldowanie zarówno na pobyt stały, jak i czasowy, a jedynym warunkiem koniecznym do przeprowadzenia takiej operacji jest posiadanie profilu zaufanego, który umożliwi potwierdzenie naszej tożsamości w sieci (link do e-meldunku można znaleźć na platformie www.cyfrowy.olsztyn.eu).

Czytaj: Jak zapłacić podatek PIT w mieście, w którym nie jesteśmy zameldowani? Urzędnicy chętnie wytłumaczą

Jak dodaje olsztyński ratusz, osoby, które nie mają możliwości zameldowania w Olsztynie, a chciałyby mieć wpływ na rozwój miasta i płacić tu podatki, mogą podać w formularzu PIT olsztyński adres zamieszkania oraz wskazać dane miejscowego urzędu skarbowego (zgodnie z zapisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych roczne PIT-y powinny być składane w urzędzie skarbowym według miejsca zamieszkania podatnika w ostatnim dniu grudnia).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.