PARTNER PORTALU
  • BGK

Olsztyn: Ostatnie dni głosowania nad budżetem obywatelskim

  • PAP/KDS    6 października 2017 - 12:22
Olsztyn: Ostatnie dni głosowania nad budżetem obywatelskim
Mieszkańcy Olsztyna mogą głosować m.in. za zagospodarowaniem placów zabaw (fot. pixabay.com)

W niedzielę mija termin głosowania w piątek edycji budżetu obywatelskiego w Olsztynie. Do wyboru są 103 projekty osiedlowe i 33 zintegrowane, na które przeznaczono łącznie ponad 3,7 mln zł.
Jak informuje Aneta Szpaderska, dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego w olsztyńskim urzędzie miejskim, w trwającym od 25 września głosowaniu oddano już ponad 17,2 tys. głosów. Jej zdaniem, poprzednie edycje pokazały, że wiele osób oddaje głos w ostatniej chwili, więc nie jest jeszcze przesądzone, które projekty zwyciężą.

- Dlatego warto wykorzystać ten weekend na wzięcie udziału w głosowaniu. Samo zapoznanie się z projektami, które znajdują się na naszej stronie internetowej zajmuje naprawdę chwilę - powiedziała.

W piątej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego można oddawać głosy elektronicznie poprzez stronę internetową www.glosujobo.olsztyn.eu lub za pomocą tradycyjnych kart do głosowania.

Jeszcze w niedzielę karty będzie można wrzucać do urn m.in. w Planetarium, Tartaku Raphaelsohnów, Aquasferze i centrum rekreacyjno-sportowym nad jeziorem Ukiel, w godzinach otwarcia tych placówek. Głosowanie internetowe zakończy się o północy z niedzieli na poniedziałek. Zwycięskie projekty zostaną ogłoszone 24 października.

W ramach tego budżetu do podziału pomiędzy zwycięskie projekty jest 3,73 mln zł. Za taką łączną kwotę w przyszłym roku zostaną zrealizowane co najmniej 23 projekty osiedlowe i cztery tzw. zintegrowane, czyli mające wpływ na mieszkańców więcej niż jednego osiedla. Każdy z głosujących może poprzeć dwa projekty; po jednym w obu tych kategoriach. Do udziału w głosowaniu są uprawnione osoby zameldowane w Olsztynie, które ukończyły 15 lat.

Wśród propozycji osiedlowych przeważają inwestycje w infrastrukturę: budowa chodników, naprawa ulic, zagospodarowanie placów zabaw czy rozbudowa parkingów i zatok postojowych.

Na liście projektów zintegrowanych jest do wyboru m.in. stworzenie mobilnej biblioteki plenerowej, Psiej Strefy, czyli miejsca swobodnych zabaw dla psów, odnowienie elewacji kamieniczek na Starym Mieście, budowa garaży przy remizie OSP w Gutkowie, budowa przystani kajakowej w Parku Centralnym czy organizacja Festiwalu Teatrów Ulicznych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.