PARTNER PORTALU
  • BGK

Olsztyn przekazał 130 tys. zł na kulturę

  • PAP    30 stycznia 2013 - 19:43
Olsztyn przekazał 130 tys. zł na kulturę

Samorząd Olsztyna przekazał 130 tys. zł na organizację tegorocznych "Olsztyńskich Spotkań Teatralnych", "Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych Śpiewajmy Poezję" oraz muzealne imprezy upowszechniające postać Mikołaja Kopernika i promujące historię Olsztyna.
Decyzje o przekazaniu pieniędzy z tegorocznego budżetu miasta na organizację wydarzeń kulturalnych podjęli w środę na sesji olsztyńscy radni.

Według samorządu Olsztyna, mimo iż imprezy organizowane są przez instytucje podległe samorządowi wojewódzkiemu a nie miejskiemu to ze względu na to, że cieszą się one dużą popularnością wśród mieszkańców Olsztyna oraz promują miasto będą dofinansowane z budżetu miejskiego.

Kwotę 60 tys. zł otrzymał Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie na organizację tegorocznych "Olsztyńskich Spotkań Teatralnych". Odbywające się w marcu spotkania to przegląd najciekawszych przedstawień zrealizowanych przez polskie i zagraniczne teatry, pokazujący także różne formy teatralnych inscenizacji począwszy od teatru tańca, poprzez konwencjonalne sztuki aż po przedstawienia offowe.

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie dostało 40 tys. zł wsparcia na organizację tegorocznych Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję". Podczas spotkań odbywających się na przełomie czerwca i lipca młodzi wykonawcy poezji śpiewanej rywalizują w konkursie im. Agnieszki Osieckiej. Zapraszani są także artyści wykonujący piosenkę aktorską czy literacką.

Kwotę 30 tys. zł dostało Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie na imprezy upowszechniające postać Mikołaja Kopernika. Rok 2013 został ogłoszony przez samorządy województw warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego Rokiem Kopernikańskim, ponieważ przypadają w nim trzy ważne rocznice związane z życiem i działalnością naukową wielkiego astronoma. Chodzi o 540. rocznicę urodzin, 470. rocznicę śmierci oraz 470. rocznicę pierwszego wydania "De revolutionibus orbium coelestium".

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.