Opłata miejscowa w gminie Suwałki

Rada Gminy Suwałki jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie ustalenia opłaty miejscowej od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach wypoczynkowych, szkoleniowych lub turystycznych w 21 miejscowościach na terenie gminy.
Opłata miejscowa w gminie Suwałki

Wójt proponował wprowadzenie opłaty miejscowej w wysokości 2,17 zł za każdy dzień pobytu od jednej osoby, ale rada, na wniosek przewodniczącego Macieja Suchockiego, stawkę tę obniżyła do 2,00 zł.

Oplata miejscowa pobierana będzie za pobyt w następujących miejscowościach: Burdeniszki, Cimochowizna, Czarnakowizna, Czerwony Folwark, Gawrych Ruda, Huta, Krzywe, Leszczewek, Leszczewo, Lipniak, Mała Huta, Magdalenowo, Nowa Wieś, Wigry, Okuniowiec, Osowa, Piertanie, Płociczno-Tartak, Płociczno-Osiedle, Stary Folwark i Tartak.

Opłaty miejscowe pobierać będą osoby fizyczne, prawne i jednostki organizacyjne bez osobowości prawnej, prowadzące pola namiotowe, pola biwakowe, ośrodki wypoczynkowe, hotele, sanatoria, pensjonaty, kwatery, wynajmujące domy letniskowe, prowadzące gospodarstwa agroturystyczne itp.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

A jak ma się własną działkę na terenie tej gminy i przyjeżdża się z Warszawki parę razy w roku po kilka - kilkanaście dni, to też się będzie płaciło tą opłatę?...

SMUGA, 2012-12-07 16:42:37 odpowiedz

Te opłaty to IDIOTYZM, to jeszcze jedna forma podatku.

turysta, 2012-11-29 14:27:39 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU