PARTNER PORTALU
  • BGK

Opłata miejscowa w gminie Suwałki

  • suwalki24.pl    29 listopada 2012 - 12:16
Opłata miejscowa w gminie Suwałki

Rada Gminy Suwałki jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie ustalenia opłaty miejscowej od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach wypoczynkowych, szkoleniowych lub turystycznych w 21 miejscowościach na terenie gminy.
Wójt proponował wprowadzenie opłaty miejscowej w wysokości 2,17 zł za każdy dzień pobytu od jednej osoby, ale rada, na wniosek przewodniczącego Macieja Suchockiego, stawkę tę obniżyła do 2,00 zł.

Oplata miejscowa pobierana będzie za pobyt w następujących miejscowościach: Burdeniszki, Cimochowizna, Czarnakowizna, Czerwony Folwark, Gawrych Ruda, Huta, Krzywe, Leszczewek, Leszczewo, Lipniak, Mała Huta, Magdalenowo, Nowa Wieś, Wigry, Okuniowiec, Osowa, Piertanie, Płociczno-Tartak, Płociczno-Osiedle, Stary Folwark i Tartak.

Opłaty miejscowe pobierać będą osoby fizyczne, prawne i jednostki organizacyjne bez osobowości prawnej, prowadzące pola namiotowe, pola biwakowe, ośrodki wypoczynkowe, hotele, sanatoria, pensjonaty, kwatery, wynajmujące domy letniskowe, prowadzące gospodarstwa agroturystyczne itp.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • SMUGA, 2012-12-07 16:42:37

    A jak ma się własną działkę na terenie tej gminy i przyjeżdża się z Warszawki parę razy w roku po kilka - kilkanaście dni, to też się będzie płaciło tą opłatę?...
  • turysta, 2012-11-29 14:27:39

    Te opłaty to IDIOTYZM, to jeszcze jedna forma podatku.