Opłata miejscowa w gminie Suwałki

Rada Gminy Suwałki jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie ustalenia opłaty miejscowej od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach wypoczynkowych, szkoleniowych lub turystycznych w 21 miejscowościach na terenie gminy.
Opłata miejscowa w gminie Suwałki

Wójt proponował wprowadzenie opłaty miejscowej w wysokości 2,17 zł za każdy dzień pobytu od jednej osoby, ale rada, na wniosek przewodniczącego Macieja Suchockiego, stawkę tę obniżyła do 2,00 zł.

Oplata miejscowa pobierana będzie za pobyt w następujących miejscowościach: Burdeniszki, Cimochowizna, Czarnakowizna, Czerwony Folwark, Gawrych Ruda, Huta, Krzywe, Leszczewek, Leszczewo, Lipniak, Mała Huta, Magdalenowo, Nowa Wieś, Wigry, Okuniowiec, Osowa, Piertanie, Płociczno-Tartak, Płociczno-Osiedle, Stary Folwark i Tartak.

Opłaty miejscowe pobierać będą osoby fizyczne, prawne i jednostki organizacyjne bez osobowości prawnej, prowadzące pola namiotowe, pola biwakowe, ośrodki wypoczynkowe, hotele, sanatoria, pensjonaty, kwatery, wynajmujące domy letniskowe, prowadzące gospodarstwa agroturystyczne itp.

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

A jak ma się własną działkę na terenie tej gminy i przyjeżdża się z Warszawki parę razy w roku po kilka - kilkanaście dni, to też się będzie płaciło tą opłatę?...

SMUGA, 2012-12-07 16:42:37 odpowiedz

Te opłaty to IDIOTYZM, to jeszcze jedna forma podatku.

turysta, 2012-11-29 14:27:39 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE