PARTNER PORTALU
  • BGK

Opłata targowa tylko na bazarze?

  • portalspozywczy.pl/Dziennik Gazeta Prawna    26 maja 2010 - 15:22

Opłata targowa będzie dotyczyć tylko handlujących na bazarach - wynika z senackiego projektu, do którego dotarł "Dziennik Gazeta Prawna".




Opłata targowa pobierana będzie od sprzedaży na targowiskach, czyli wszelkich miejscach w których prowadzony jest handel. Opłacie nie będzie natomiast podlegała sprzedaż w sklepach - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Takie doprecyzowanie przedmiotu opłaty targowej zakłada senacki projekt zmiany art. 15 ust. 2 i 2a ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. Zgodnie z obecną regulacją z zakresu opłaty skarbowej wyłączona jest sprzedaż dokonywana w budynkach lub ich częściach, ale z wyjątkiem tych, które stanowią targowiska pod dachem oraz hale używane do targów, aukcji i wystaw.

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna wyłączenie to budzi wątpliwości interpretacyjne i jest przyczyną licznych postępowań podatkowych i sądowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.