PARTNER PORTALU
  • BGK

Opłaty adiacenckie pod kontrolą

  • GK    25 lipca 2011 - 15:05
Opłaty adiacenckie pod kontrolą

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła w Urzędzie Miasta i Gminy Rydzyna kontrolę w zakresie ustalania i egzekwowania opłaty adiacenckiej oraz udzielania zamówień publicznych.
Stwierdzone przez NIK nieprawidłowości dotyczyły m.in. niepodjęcia przez służby finansowo-księgowe urzędu działań mających wyegzekwować opłatę adiacencką w kwocie 3.637,20 zł oraz podjęcia przez te służby, dopiero w wyniku kontroli NIK, działań polegających na ustaleniu odsetek w kwocie 158,40 zł z tytułu wniesienia opłaty adiacenckiej w kwocie 1.523,40 zł, po terminie określonym w ostatecznej decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Lesznie z dnia 12 maja 2010 r. oraz wystosowania wezwania do ich zapłaty dopiero 16 maja 2011 r.

Izba wytknęła także urzędowi to, że nie wszczął 28 postępowań w sprawie ustalenia opłat adiacenckich, pomimo decyzji zatwierdzających projekty podziału nieruchomości, wydanych przez burmistrza przeszło dwa lata temu.

Kontrolerzy zwrócili uwagę też na przewlekłe prowadzenie trzech postępowań w sprawie ustalenia opłaty adiacenckiej – do czasu kontroli NIK nie wydano decyzji w tych sprawach, mimo że od wszczęcia jednego z tych postępowań, do czasu kontroli NIK upłynęło przeszło półtora roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.