PARTNER PORTALU
  • BGK

Opłaty przed elbląskim szpitalem pod lupą prezydenta miasta

  • Rynek Zdrowia/Info Elbląg    15 lipca 2014 - 12:03
Opłaty przed elbląskim szpitalem pod lupą prezydenta miasta

Czy opłaty za postój na parkingu przed Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym Elblągu są zbyt wysokie? Kilka dni temu prezydent miasta, Jerzy Wilk zauważył, że różnią się one od cen obwiązujących w Strefach Płatnego Parkowania w mieście i wskazuje, że wraz z miejskimi radcami przyjrzy się tej sprawie .
Od 3 lipca na parkingu przy szpitalu obowiązują opłaty za postój. Pierwsze 10 minut jest bezpłatne, jednak za parkowanie o 5 minut dłużej zapłacimy już 50 gr. Kolejna godzina to 2 zł opłaty; z każdą kolejną godziną postój jest droższy. Wprowadzono także abonamenty.

Tymczasem na zeszłotygodniowej konferencji prasowej Jerzy Wilk wskazywał, że do urzędu napływają telefoniczne skargi na zbyt wysokie opłaty za postój, jakie obowiązują przed szpitalem. W jego ocenie, to lekkie nadużycie, tym bardziej, że dotyczy to osób chorych. Przyznał też, że nie wie, czy w mieście mogą być stosowane dwa rodzaje takich opłat: jedne w SSP ustalone przez Radę Miejską, a drugie - przez szpital.

Dodatkowo część terenu zajmowaną przez parking szpital dzierżawi od miasta do 2019 roku za symboliczną kwotę 1 grosza dziennie. Prezydent więc nie wykluczał, że umowie przyjrzą się miejscy prawnicy i przeanalizują jej zapisy.

Anna Kowalska, rzecznik WSZ w Elblągu wyjaśnia, że miejsca parkingowe na terenie szpitala nie należą do Płatnej Strefy Parkowania miasta - analogicznie jak inne parkingi, np. prywatne, funkcjonujące na terenie Elbląga.

Okazuje się jednak, że opłaty za postój przed szpitalem nie zasilają kasy tej placówki. Obiekt poddzierżawia firma odpowiedzialna za jego budowę i obecną obsługę - City Parking Group, a opłaty za parkowanie zostały oszacowane przy konstruowaniu przez szpital oferty przetargowej - po uprzednim rozeznaniu cen rynkowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.