Opłaty za targowiska do zmiany?

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 13-01-2011
  • drukuj
Sprzedaż na prywatnym bazarze z opłatą, a na gminnym bez niej - to jedna ze zmian jaką chcą wprowadzić senatorowie do ustawy o opłatach lokalnych.

Jak podaje "Rzeczpospolita" zgodnie z zaproponowanym przez Senat brzmieniem art. 15 ust. 1 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych „opłatę targową pobiera się od osób fizycznych, osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, dokonujących sprzedaży w miejscach określonych w uchwale rady gminy”.

Projekt odchodzi zatem od obowiązującej teraz zasady, że opłata targowa pobierana jest wszędzie tam, gdzie prowadzony jest handel.

Jednocześnie przepis ten pozwala radzie gminy na takie konstruowanie uchwał, by pozwoliły opłatę targową pobierać od sprzedaży prowadzonej tylko w niektórych miejscach do celów handlowych przeznaczonych. Może się zatem zdarzyć, że w niektórych gminach będzie trzeba ją wnosić tylko i wyłącznie od handlu prowadzonego na przykład na targowiskach prywatnych, przy jednoczesnym zwolnieniu z niej sprzedaży prowadzonej na bazarach należących do gminy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Lepiej chyba zrobić to i to ! Wszyscy będą zadowoleni !I ci w samochodach i ci handlujący !Tak będzie najlepiej !

trampek, 2011-01-13 17:51:09 odpowiedz

Jestem za parkingami!! To jest konieczne!!

KALOSZ, 2011-01-13 16:46:21 odpowiedz

A może tak wybrukować te targowiska i parkingi !Ale to na już,na jutro !! Ileż można czekać? Obiecywało się podczas wyborów a teraz co? Można się utopić w błocie...

J.But, 2011-01-13 12:34:51 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU