PARTNER PORTALU
  • BGK

Opole oszczędziło na utrzymaniu dróg

  • PAP    4 stycznia 2012 - 19:59
Opole oszczędziło na utrzymaniu dróg

Prawie 1 mln zł zaoszczędził opolski magistrat dzięki łagodnej zimie. Wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu Mirosław Pietrucha powiedział, że te pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację dróg i chodników oraz poprawę bezpieczeństwa kierowców.
Dodał, że na zimowym utrzymaniu dróg zaoszczędzono - porównując rok 2011 i 2010 - prawie 1 mln zł: ok. 500 tys. w listopadzie i ponad 400 tys. zł w grudniu.

Zaznaczył, że przełom 2010 r. i 2011 r. był wyjątkowo śnieżny. - W związku z tym być może wydatki na akcję zima były wtedy nad wyraz wysokie, ale dzisiaj liczy się ten pieniądz, który nie został wydany, i który zostanie wykorzystany z pożytkiem dla kierowców - zapowiedział Pietrucha.

Stwierdził, że zaoszczędzone pieniądze mogą zostać wykorzystane na modernizację dróg i chodników w mieście (zabierz głos/oceń prezydenta). - Możemy je także wykorzystywać na elementy organizacji i zarządzania ruchem, np. liczniki odmierzające czas do zmiany świateł albo oznakowanie poziome i pionowe, czyli wszystko, co zwiększy bezpieczeństwo kierowców - tłumaczył. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.