PARTNER PORTALU
  • BGK

Opole zakupiło pompę osuszającą

  • PAP    29 czerwca 2011 - 16:57
Opole zakupiło pompę osuszającą

Nowoczesną pompę wysokiej wydajności, która może być wykorzystywana przy osuszaniu zalanych terenów, zaprezentował w środę Urząd Miasta w Opolu.
Decyzja o zakupie pompy o wartości prawie 250 tys. zł zapadła po majowej powodzi w 2010 r., kiedy na pomoc mieszkańcom Opola przyjechali niemieccy ratownicy z bardzo podobnym urządzeniem.

Czytaj też: Sprawdzili gotowość na wypadek powodzi

- Ich pompa skutecznie wypompowywała wodę z rowu szczepanowickiego, którym spływała deszczówka z dużej części miasta. Dzięki temu udało się zabezpieczyć mieszkańców - relacjonował szef miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Rajmund Dorotnik. Nowa pompa na sekundę pompuje 200 litrów wody. Ma 112 konny silnik wysokoprężny, pali od 7 do 12 litrów oleju napędowego na godzinę. Jest w stanie pracować przy silnie zanieczyszczonej wodzie.

Czytaj też: Małopolska odbudowuje się po powodzi

Opolski urząd miasta (zabierz głos/oceń prezydenta) w najbliższym czasie planuje zakup jeszcze jednego takiego zestawu. - Dwie pompy wysokiej wydajności to absolutne minimum, do pełnego szczęścia potrzebne są cztery takie urządzenia - ocenił Dorotnik. Opolska pompa z wydajnością 200 litrów na sekundę nie jest największa w swoim rodzaju. Producent ma w swojej ofercie urządzenia, które są w stanie w sekundę przepompować półtorej tony wody.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.