PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolski fundusz nagrodził bankowców

  • OPO    7 stycznia 2010 - 06:42

Zakończyła się VI edycja konkursu dla pracowników banków i instytucji finansowych współpracujących z Opolskim Regionalnym Funduszem Poręczeń Kredytowych.
Jego laureatem został Jarosław Jańta z Banku Polskiej Spółdzielczości SA Oddział I Opole, drugie miejsce zdobył Krzysztof Nir z kluczborskiego I oddziału PKO BP SA, a trzecie Izabela Zielska z drugiego oddziału PEKAO SA w Opolu.

Celem konkursu, który rozgrywany był od sierpnia do końca grudnia 2009 roku - było zaktywizowanie działalności poręczycielskiej i zwiększenie popularności poręczenia jako regionalnego instrumentu, który zabezpiecza zwrot zaciągniętego kredytu. Z tej formy korzystają najczęściej przedstawiciele sektora małych i średnich firm.

Doradcy bankowi nagradzani są m. in. za każde udzielone poręczenie oraz za każde 50 tys. złotych udzielonego poręczenia.

Wręczając nagrody Andrzej Kasiura, członek Zarządu Województwa, przypomniał, iż Fundusz otrzymał na ten rok dofinansowanie w kwocie 10 mln złotych, między innymi po to, by podwoić akcję poręczeniową, stworzyć klimat przyjazny przedsiębiorcom sektora MSP.

– Poręczenie Funduszu, to szansa na uzyskanie kredytu zwłaszcza dla tych firm, które rozpoczynają działalność gospodarczą i nie dysponują dużym majątkiem trwałym – powiedział.

Maksymalna kwota poręczeń wynosi obecnie 300 tys. zł. W trakcie spotkania bankowcy sugerowali, by podnieść ten próg do 400 – 500 tys. zł. Pozwoli to pozyskać nowych, większych klientów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.