Opolskie eksmisje na bruk

  • Przegląd prasy/Nowa Trybuna Opolska
  • 26-07-2011
  • drukuj
Wkrótce nawet tysiąc opolskich rodzin, które zalegają z płaceniem czynszów, może zostać bez dachu nad głową. Powodem są zmiany w prawie.
Opolskie eksmisje na bruk

Do tej pory komornicy nie wykonywali eksmisji, dopóki osoba, wobec której ją orzeczono nie miała zapewnionego pomieszczenia tymczasowego – pisze „Nowa Trybuna Opolska”.

Czytaj też: Brakuje przepisów - wraca eksmisja na bruk

Na jedną osobę musiało przypadać w nim co najmniej 5 mkw powierzchni, mieszkanie musiało mieć dostęp do bieżącej wody oraz toaletę.

17 listopada zniknie przepis, który nakazuje gminom takie lokale przyznawać i osoby zalegające z czynszami będzie można wyrzucać na bruk.

Wydział lokalowy opolskiego urzędu miasta ma orzeczonych ponad 300 eksmisji. Kolejnych 700 spraw ma zostać rozstrzygniętych w najbliższych miesiącach. Opolanie zalegają z czynszami na kwotę 28 mln zł.

Nie lepiej jest w Kędzierzynie-Koźlu. Tu sąd orzekł eksmisję wobec blisko 500 osób. Dłużnicy są winni miastu ponad 15 mln zł – pisze „Nowa Trybuna Opolska”


Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ja doszłam do wniosku że już płacić czynszu nie będę ; przez całe swoje życie nigdy nie miałam żadnych zaległości w płatnościach , choć było czasem bardzo a bardzo ciężko - nieraz zdarzało się że nie miałam w...łożyć co do garnka aby dzieci nakarmić , Jesteśmy biedną rodziną żyjącą skromnie ale zawsze na pierwszym miejscu było zapłacenie czynszu mieszkaniowego , Ja Jestem dziadem ale honorowym .Wyobrażam sobie że ludzie którzy nie płacą czynszu żyją sobie beztrosko , mają piękne urządzone mieszkania , wyjeżdżają na wczasy i tak życie płynie . a na dodatek gorzała leje się strumieniami !!!! rozwiń

olga, 2014-06-05 16:19:27 odpowiedz

Mimo wszystko nie wszystko jest w porzadku

zbrukowany, 2011-08-04 20:41:44 odpowiedz

Nie damy sie tak na bruk,prawdaż?

Tereska, 2011-07-26 18:45:49 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU