PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie: Trzy miliony złotych budżetu obywatelskiego czeka na wyniki głosowania

  • PAP/JS    25 kwietnia 2017 - 21:15
Opolskie: Trzy miliony złotych budżetu obywatelskiego czeka na wyniki głosowania
Andrzej Buła (fot.umwo.pl)

Mieszkańcy województwa opolskiego mogą już głosować na projekty w ramach wojewódzkiego budżetu marszałkowskiego - powiedział marszałek województwa Andrzej Buła.
Zgłoszono blisko 200 inicjatyw. Na najlepsze czekają trzy miliony złotych.

Zdaniem marszałka Buły, tak duże zainteresowanie budżetem obywatelskim to dowód na to, że mieszkańcy opolskiego zaakceptowali taki sposób rozwiązywania lokalnych problemów i poprawy standardu życia na poziomie powiatowym i subregionalnym.

Według samorządowca, jest to także efekt serii spotkań z mieszkańcami, jakie odbyli pracownicy urzędu marszałkowskiego.

"To bardzo ciekawe projekty. Nie chcę wskazywać żadnego z nich w trakcie głosowania, jednak mieszkańcy naszego regionu wykazali się bardzo dużą kreatywnością i z pewnością wiele z nich - o ile uzyskają poparcie głosujących - będzie mogło dobrze służyć lokalnym społecznościom" - powiedział marszałek.

Głosy będzie można oddać w drodze elektronicznej, pisemnej oraz osobiście w punktach informacyjnych. Głosowanie zostanie zakończone 19 maja. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 30 czerwca. Najlepsze projekty w skali powiatowej otrzymają od 50 do 100 tysięcy złotych. Wnioski subregionalne mogą liczyć na kwoty od 70 do 150 tysięcy złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.