PARTNER PORTALU
  • BGK

Opóźnienia w realizacji budżetu obywatelskiego Łodzi

  • PAP    12 stycznia 2015 - 12:39
Opóźnienia w realizacji budżetu obywatelskiego Łodzi

O opóźnieniach w realizacji 16 projektów budżetu obywatelskiego za 2014 r. poinformował łódzki magistrat. Do końca ubiegłego roku zakończono 103 inwestycje. Na zgłoszone przez łodzian projekty ogólnomiejskie i lokalne przeznaczono 20 mln zł.
Dyrektor Biura Partycypacji Społecznej Grzegorz Justyński podkreślił, że 90 spośród 106 wniosków skierowanych do realizacji zostało zakończonych w ubiegłym roku. "To nie oznacza, że pozostałe nie zostaną ukończone. Realizacja trzynastu jeszcze trwa, natomiast trzy zostały przeniesione na rok 2015 - chodzi o malowanie śluz rowerowych, rewitalizację parku im. Mickiewicza oraz rower miejski" - dodał.

Park im. Mickiewicza - według planów magistratu - zostanie odnowiony wiosną br., ponieważ - pomimo przeprowadzonej dwukrotnie procedury przetargowej - wcześniej nie udało się wybrać wykonawcy prac. Malowanie śluz rowerowych na skrzyżowaniach trzeba było przełożyć ze względu na to, że zablokowanie kolejnych ulic w Łodzi, dodatkowo utrudniłoby ruch, który i tak napotyka na wiele przeszkód w postaci remontów i modernizacji.

Przetarg na realizację roweru miejskiego, który wygrała firma Nextbike, został unieważniony przez Krajową Izbę Odwoławczą. KIO uznała, że oferta była zbyt niska. Nextbike odwołał się do sądu. Magistrat oczekuje na wyznaczenie terminu rozprawy; od jej wyniku będzie zależał termin realizacji projektu.

Obecnie trwają prace nad ukończeniem 13 projektów. Wydział Gospodarki Komunalnej monitoruje wykonanie czterech placów zabaw w dzielnicy Bałuty, 17 skwerów w dzielnicy Górna, a także placu zabaw przy ul. Dębowskiego i skateparku na Widzewie. "Ostateczny termin zrealizowania tych zadań to koniec czerwca, ale place zabaw i skwery powstaną do końca stycznia" - zaznaczyła dyr. wydziału Małgorzata Krajewska.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oczekuje jeszcze na elementy małej architektury parkowej w ramach projektu "Rozkwit Stawów Jana" oraz na pozwolenie wodno-prawne umożliwiające dalsze prace przy modernizacji basenu dawnej "Anilany".

W głosowaniu na budżet obywatelski na rok 2014 łodzianie wybrali m.in. projekt remontu schroniska dla zwierząt przy ul. Marmurowej, budowy miejskiej sieci wifi oraz Łódzkiego Roweru Miejskiego. Głosowali także na inwestycje lokalne m.in. budowę boisk i baz sportowych dla szkół, remonty dróg czy placów zabaw.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.