PARTNER PORTALU
  • BGK

Opublikowano poziomy odzysku dla opakowań

  • pt    16 maja 2014 - 11:49

Ustalone przez resort środowiska roczne poziomy odzysku i recyklingu dla odpadów z opakowań wielomateriałowych oraz opakowań po środkach niebezpiecznych mają pozwolić organizacjom samorządu gospodarczego na dojście w 2020 r. do wymaganych poziomów.
W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Środowiska z 16 kwietnia 2014 r. w sprawie minimalnych rocznych poziomów odzysku i recyklingu dla opakowań wielomateriałowych oraz dla opakowań po środkach niebezpiecznych, w poszczególnych latach, poniżej których nie mogą zostać określone poziomy w porozumieniu zawieranym z marszałkiem województwa (Dz. U. poz. 618).

Rozporządzenie określa minimalne roczne poziomy odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych pochodzących z opakowań wielomateriałowych oraz opakowań po środkach niebezpiecznych, które organizacja samorządu gospodarczego - reprezentująca grupę przedsiębiorców wprowadzających powyższe produkty w opakowaniach - zobowiązuje się osiągnąć do 31 grudnia 2020 r. oraz w latach następnych, w porozumieniu zawieranym z marszałkiem województwa.

Ustalenie w rozporządzeniu wymaganych minimalnych rocznych poziomów odzysku i recyklingu dla odpadów pochodzących z opakowań wielomateriałowych oraz opakowań po środkach niebezpiecznych pozwoli w poszczególnych latach organizacji samorządu gospodarczego na płynne dojście w 2020 r. do wymaganych w załączniku nr 1 ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi poziomów.

Rozporządzenie stanowi realizację upoważnienia zawartego w art. 25 ust. 4 ustawy z 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi.

Treść rozporządzenia TUTAJ

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.