PARTNER PORTALU
  • BGK

Organizacje pożytku publicznego: zmiana w sprawie sprawozdań finansowych

  • MIW    16 marca 2017 - 10:09
Organizacje pożytku publicznego: zmiana w sprawie sprawozdań finansowych
Aby móc ubiegać się o 1 procent podatku organizacje pożytku publicznego muszą w terminie złożyć sprawozdanie finansowe. (fot. www.jarocin.poznan.lasy.gov.pl)

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Zmiana pozwoli ubiegać się o 1 procent podatku organizacjom pożytku publicznego, które spóźniły się ze złożeniem sprawozdania finansowego.
Organizacje pożytku publicznego mają obowiązek złożenia wymaganych sprawozdań do 15 lipca (mające rok obrotowy inny niż kalendarzowy – do 30 listopada). Jeśli nie dotrzymają tego terminu, to nie znajdą się w wykazie, publikowanym do 15 grudnia przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a to – do tej pory – przekreślało ich szanse na ubieganie się o 1 procent podatku.

Czytaj : 1 procent podatku zostaw w swoim mieście. Tak dziś robią tylko nieliczni

Nowelizacja ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie liberalizuje przepisy w tej kwestii. Jak informuje MSWiA jeśli jakaś organizacja wykaże, że spóźnienie wynikało nie z jej winy lub powstało z przyczyn od niej niezależnych, to może ona zostać dopisana do wykazu, a tym samym zabiegać o 1 procent podatku.

Nowelizacja wchodzi w życie w ciągu 7 dni od dnia ogłoszenia. Przypomnijmy, że w Polsce działa ok. 9 tysięcy organizacji pożytku publicznego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.