PARTNER PORTALU
  • BGK

Oskarżony były wiceprezydent rezygnuje

  • PAP    8 kwietnia 2011 - 14:35
Oskarżony były wiceprezydent rezygnuje

Dotychczasowy szef Polskiej Lewicy Jacek Zdrojewski, zatrzymany przez CBA w związku z przetargiem na wagony metra, zrezygnował z kierowania partią i zawiesił swoje członkostwo w ugrupowaniu.
Jednocześnie zapewnił, że jako wiceprezydent stolicy nigdy od nikogo nie brał łapówek.

Jacek Zdrojewski został zatrzymany w środę przez CBA w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości przy przetargach na wagony warszawskiego metra. Według Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu, przyjął on łapówkę w wysokości 400 tys. funtów brytyjskich od przedstawiciela firmy Alstom.

Byłemu wiceprezydentowi Warszawy grozi do 12 lat więzienia. W piątek Zdrojewski poinformował na konferencji prasowej w Warszawie, że został zwolniony za kaucją po złożeniu wyjaśnień we wrocławskiej prokuraturze.

„Nigdy od nikogo nie brałem żadnych łapówek. Jestem niewinny i takie oświadczenie złożyłem w prokuraturze. Śledztwo trwa i jestem przekonany, że sprawa zostanie wyjaśniona, a zarzuty mi postawione zostaną oddalone” – oświadczył.

Czytaj też: Były wiceprezydent z prokuratorskim zarzutem

Jak dodał, fakt zatrzymania przez CBA jest dla niego trudny, ponieważ w opinii publicznej może to przekreślić jego dotychczasowe zasługi dla Warszawy.

„Moje zatrzymanie może stworzyć obraz osoby podejrzanej i niewiarygodnej, co jest dla mnie krzywdzące. Dlatego rezygnuję z przewodniczenia w PL i na czas postępowania zawieszam swoje członkostwo w tej partii” – podkreślił Zdrojewski.

Poinformował, że do czasu wyłonienia nowego przewodniczącego, jego obowiązki przejmie sekretarz generalny Andrzej Łaszczyk. Zdrojewski odniósł się także do samego zatrzymania przez CBA. Jego zdaniem postępowanie służb spełniało wszystkie najwyższe standardy.

„Funkcjonariusze zachowywali się taktownie i z szacunkiem w stosunku do mnie” – mówił.

Czytaj też: CBA zatrzymało byłego wiceprezydenta Warszawy

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • TEKO, 2011-04-08 15:59:42

    Poważni ludzie nigdy nie rezygnują !!! Walczą o swoją największą ...wartość,o ideały !!! Powodzenia!!!