PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostatni dzwonek dla chętnych do projektu CAF

  • AW/mswia.gov.pl    4 sierpnia 2011 - 10:49
Ostatni dzwonek dla chętnych do projektu CAF

Już tylko 20 wolnych miejsc pozostało dla JST które chcą wziąć udział projekcie MSWiA dotyczącym metody CAF. Termin składania zgłoszeń upływa 19 sierpnia.
Od marca 2011 r. Miniesterstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji prowadzi nabór jednostek samorządu terytorialnego do udziału w projekcie „Przygotowanie jednostek samorządu terytorialnego do stosowania Wspólnej Metody Oceny (CAF) w procesie mierzenia potencjału i dokonań poprzez szkolenia pracowników i pomoc doradczą”.

Do tej pory do projektu zgłosiło się około 230 JST, maksymalna liczba JST, które mogą skorzystać z udziału w projekcie to 250.

Spotkania informacyjne odbyły się w Warszawie, Siedlcach, Radomiu, Kielcach, Stalowej Woli, Lublinie, Rzeszowie, Białymstoku, Łodzi, Wieluniu, Tarnowie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Kaliszu, Poznaniu, Toruniu i Gdańsku.

Czytaj też: Drugie wydanie podręcznika CAF

Udział w projekcie jest jednym z koniecznych warunków, jakie musi spełnić JST, jeśli chce startować w konkursie, jaki ogłosi MSWiA na wybór beneficjentów projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 5.2 Wzmocnienie Potencjału Administracji Samorządowej, Priorytetu V Dobre Rządzenie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 w IV kwartale 2011 r. Łączna kwota alokacji przewidzianej na konkurs wynosi 50 000 000 zł.

Kolejne kryteria, jakie należy spełnić by wziąć udzuiałw konkursie to: 

- Jednostka ma wskaźnik będący relacją podstawowych dochodów podatkowych na 1 mieszkańca gminy lub powiatu przyjęty do obliczania subwencji wyrównawczej z budżetu państwa na rok 2011 w stosunku do wskaźnika Gg dla gminy oraz Pp dla powiatu, określony na 2011 rok, równy lub niższy od 66%.

- Jednostka samorządu terytorialnego nie zostały objęte wsparciem jako beneficjent, partner, grupa docelowa w odniesieniu do projektu konkursowego, który wcześniej uzyskał dofinansowanie w ramach Działania 5.2 POKL (nr 3/POKL/5.2.1/2008, 2/POKL/5.2.1/2009 i 2/POKL/5.2.1/2010).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.