Pacjent za wszystko zapłaci

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 22-05-2012
  • drukuj
Publiczne szpitale i przychodnie będą mogły pobierać od pacjentów opłaty, nawet jeśli mają podpisany kontrakt z NFZ. Eksperci ostrzegają, że rząd drenuje kieszenie obywateli.
Pacjent za wszystko zapłaci
Taki skutek może przynieść najnowszy projekt zmian w ustawie o działalności leczniczej przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia – pisze „Rzeczpospolita”.

Zakłada on, że publiczne szpitale i przychodnie mogą pobierać opłaty za usługi, na które mają podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, jeśli wyczerpały limit darmowych przyjęć.

Teraz mogą ustalać opłaty tylko za świadczenia inne niż finansowane z NFZ. Jeśli zatem np. za operację zaćmy płaci fundusz, to szpital nie może zaoferować ubezpieczonym przyspieszenia jej za pieniądze.

Eksperci ostrzegają, że taki przepis może niekorzystnie odbić się na pacjentach, których nie stać na płatną usługę – podaje „Rzeczpospolita”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

I stalo się!!! Cdn w innych sferach az do dwuizbowego społeczeństwa zwanego Polakami. Mający na górze nie mający na dole. Pany i niewolnicy. W imię Boga i majestatu Najjasniejszej RP.

AP, 2012-05-22 16:16:40 odpowiedz

Wszystko jest w najlepszym porządku?

NY, 2012-05-22 11:49:31 odpowiedz

Za zdrowie i szczęście można oddać wszystkie pieniądze,prawdaż?

TEKO, 2012-05-22 11:31:16 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU