PARTNER PORTALU
  • BGK

Pakiet dla miast średnich: Tego brakowało małym i średnim miastom

  • Bartosz Dyląg    11 stycznia 2018 - 20:00
Pakiet dla miast średnich: Tego brakowało małym i średnim miastom
Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak. Fot. PTWP

- Polityka rządu, by rozwijać małe i średnie miasta, jest tym, na co czekaliśmy jako samorządowcy i mieszkańcy – podkreśla prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.
W opinii prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka instrumenty wsparcia, jakie oferuje samorządom m.in. Polski Fundusz Rozwoju, mają szansę zastąpić fundusze europejskie.

- Polski Fundusz Rozwoju jest szansą i alternatywą dla średnich i małych miast, tego nam brakowało. Aglomeracje są bogate, my mieliśmy problemy. Polityka rządu, by rozwijać małe i średnie miasta, jest tym, na co czekaliśmy jako samorządowcy i mieszkańcy – podkreśla Ryszard Nowak.

Prezydent Nowego Sącza dodaje, że proces uzyskania rządowego kredytowania, jakim de facto jest wejście kapitałowe PFR do spółki Sądeckie Wodociągi, trwało pół roku.

Czytaj też: Polski Fundusz Rozwoju: Tanie pieniądze dla gmin na inwestycje

W opinii Ryszarda Nowaka rządowe doradztwo w zakresie partnerstwa publiczno-prywatnego bardzo pomoże samorządowcom. Jego zdaniem, jeżeli instytucje rządowe wezmą na siebie jakąś część doradztwa, by samorządowcy nie popełniali pewnych błędów, ci chętnie skorzystają z ppp.

Cała rozmowa z prezydentem Nowego Sącza Ryszardem Nowakiem w wideo poniżej:

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.