Pałac Zamoyskich wciąż na sprzedaż

Starostwo Powiatowe w Zamościu nie sprzedało we wtorek pałacu Zamoyskich w Klemensowie (Lubelskie). "Kilka osób interesowało się kupnem, ale nikt nie wpłacił 800 tys. zł wadium i przetarg się nie odbył" - poinformował starosta Henryk Matej.
Pałac Zamoyskich wciąż na sprzedaż
XVIII-wieczny pałac w Klemensowie był jednym z trzech należących do Zamoyskich, jednego z bogatszych rodów arystokratycznych w Rzeczpospolitej. Pełnił funkcję wiejskiej rezydencji. Wchodził w skład latyfundium należącego do Zamoyskich - Ordynacji Zamojskiej.

Na sprzedaż wystawiony był pałac o powierzchni ponad 3,7 tys. metrów kwadratowych i otaczający go ponad 130-hektarowy park, jeden z największych parków pałacowych w Polsce.

Henryk Matej powiedział, że pałacem interesowali się inwestorzy z kraju i zagranicy.

"Byli zdziwieni dobrym stanem jego zachowania i utrzymania. Gdy przyjeżdżali do Klemensowa, by zobaczyć nieruchomość, spodziewali się ruiny" - powiedział Matej.

Wartość klemensowskiego pałacu i parku, które mogły być sprzedawane tylko w całości, oszacowano na 8,2 mln zł. Wadium wynosiło 800 tys. zł.

Wylicytowana na przetargu kwota miała być obniżona o 50 proc., bo obiekt figuruje w rejestrze zabytków. Nowy właściciel musiałby jednak podjąć w ciągu trzech lat niezbędne prace remontowo-konserwatorskie.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Reżim Tuska wyprzeda wszystko co tchnie polskością

Agaton, 2012-07-04 18:20:36 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU