PARTNER PORTALU
  • BGK

Pani minister, kiedy podpis?

  • Przegląd prasy/Dziennik Polski/PAP    30 września 2010 - 06:07

Minister edukacji nie podpisała rozporządzenia o organizacji roku szkolnego. Dyrektorzy narzekają, że nie mogą zaplanować pracy szkół.
Nowe rozporządzenie ma wejść w życie w tym roku szkolnym. Choć kończy sę wrzesień nadal nie zostało nawet podpisane przez minister edukacji – donosi „Dziennik Polski”.

– To chaos organizacyjny – denerwuje się Barbara Nowak, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 85 w Krakowie. – O tym, jak będzie wyglądał rok szkolny, uczniowie i ich rodzice powinni zostać poinformowani już na początku września, tymczasem nadal nie możemy niczego zaplanować – dodaje.

Projekt rozporządzenia jest gotowy od ponad miesiąca. Przeszedł niezbędne konsultacje społeczne, ale nadal pracują nad nim prawnicy.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przewiduje, że rozporządzenie będzie przygotowane do podpisu ministra na przełomie września i października. Jego wejście w życie spowoduje spore zmiany w szkołach, bo planuje się, że dyrektorzy dostaną do własnej dyspozycji kilka dni, które będą mogli ogłosić dniami wolnymi w swojej szkole – zaznacza „Dziennik Polski”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.