PARTNER PORTALU
  • BGK

Państwo podwójnie korzysta na fotoradarach

  • Przegląd prasy/PAP/Puls Biznesu    17 stycznia 2013 - 07:14
Państwo podwójnie korzysta na fotoradarach

Nie tylko fiskus i samorządy zarobią na drogowych piratach. Głównym dostawcą fotoradarów jest spółka kontrolowana przez państwo.
To firma Zurad należąca do państwowej grupy Bumar Elektronika - czytamy w „Pulsie Biznesu".

Czytaj też: Fotoradary pod lupą NIK

Do tej pory sprzedała ona już ponad 300 stacjonarnych radarów, a ostatnio wygrała przetarg na kolejnych ok. 100 i przygotowuje się do dostawy następnej setki. Konkurencja Zuradu jest firma Lifor, która sprzedała już 130 niemieckich fotoradarów Jenoptik Robot straży miejskiej i 90 sprzeda ITD.

Popularne są też czeskie urządzenia firmy Ramet oraz szwajcarskiej Multanova. Niezłą pozycję przez lata miała rosyjska Iskra - informuje gazeta.

Inspekcja Transportu Drogowego chce w tym roku zamontować 300 fotoradarów, a docelowo jeszcze 100. Podpisała już z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę dotyczącą unijnego dofinansowania zakupu 400 fotoradarów stacjonarnych, 20 urządzeń mobilnych i budowy centrum zbierania i przechowywania danych.

Koszt inwestycji 188 mln zł. Bruksela dorzuci 103 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • bezradny, 2013-01-17 15:04:28

    Taka informacja tylko potwierdza to, co słychać wszędzie i na każdym kroku, że Polska, pod rządami PO jest krajem bandyckim. Nastawionym na łupienie Polaków, że rządzący nie działają w naszym interesie a obcych mocodawców. Jakich....? Wystarczy posłuchać rozmów.... Wniosek nasuwa się również i taki..., że to już "ostatnie POdrygi konającej ostrygi". PO wyborach, obecną kamarylą niszczącą kraj i Polaków będą musiały zająć się prokuratury i sądy. Nie będzie przebacz ani żadnego wytłumaczenia, że to "Une" a nie my !!!!  rozwiń