PARTNER PORTALU
  • BGK

Partnerstwo publiczno - prywatne. Szkolenia w Lublinie, Łodzi i Szczecinie. Gdzie jeszcze?

  • MN    24 lipca 2017 - 11:14
Partnerstwo publiczno - prywatne. Szkolenia w Lublinie, Łodzi i Szczecinie. Gdzie jeszcze?
Uczestnicy szkolenia zapoznają się z przebiegiem całego procesu – od wyboru źródeł finansowania projektu PPP, aż do podpisania umowy ze stroną prywatną. (fot. PTWP)

Ministerstwo Rozwoju oraz konsorcjum Związku Miast Polskich i Związku Powiatów Polskich zapraszają do udziału w dwudniowych szkoleniach regionalnych z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego, które odbędą się jesienią w siedmiu miastach.
• Celem szkoleń jest przybliżenie tematyki i procedur partnerstwa publiczno-prywatnego osobom, które nie mają w tym zakresie doświadczenia.

• Są jeszcze wolne miejsca na szkolenia w sesji jesiennej w Lublinie, Łodzi, Zielonej Górze, Białymstoku, Szczecinie, Katowicach i Krakowie.

• Szkolenia prowadzą trenerzy z wieloletnim doświadczeniem a uczestnicy pokrywają tylko koszt dojazdu. 

Do udziału w szkoleniu regionalnym zaproszone są osoby zainteresowane wdrażaniem inwestycji w formule PPP, zatrudnione w JST czy jednostkach podległych, w tym w szczególności decydentów i urzędników zajmujących się inwestycjami, pozyskiwaniem środków unijnych, zamówieniami publicznymi, czy obsługą prawną.

W trakcie dwudniowego szkolenia jego uczestnikom zostaną przekazane zasady realizacji przedsięwzięć w formule PPP. Program obejmuje m.in. szczegółowe omówienie istoty PPP oraz źródła prawa i przykłady inwestycji z polskiego rynku PPP.

Czytaj też: Rok 2018 będzie przełomowy dla rozwoju PPP? Ministerstwo Rozwoju ma plan działania

Uczestnicy szkolenia zapoznają się z przebiegiem całego procesu – od wyboru źródeł finansowania projektu PPP, poprzez wykonanie analiz przedrealizacyjnych i wybór partnera prywatnego, aż do podpisania umowy ze stroną prywatną, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień praktycznych.

Prowadzenie szkoleń powierzono trenerom z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w dziedzinie PPP w Polsce oraz praktykom samorządowym, którzy zrealizowali różne przedsięwzięcia w tej formule. Nacisk będzie położony na praktyczne aspekty, ciekawe dla pracowników sektora publicznego, starając się w ten sposób „odczarować” formułę PPP z mitów i niedomówień, które wokół niej narosły.

Czytaj też: Krzysztof Kwiatkowski zbadał PPP w Polsce. "Eksperci NIK przekazują uwagi administracji"

Są jeszcze wolne miejsca na szkolenia w sesji jesiennej w: Lublinie (4-5 września), Łodzi (11-12 września), Zielonej Górze (18-19 września), Białymstoku (25-26 września), Szczecinie (2-3 października), Katowicach (9-10 października) i Krakowie (16-17 października).

Uczestnicy pokrywają tylko koszt dojazdu na miejsce szkolenia, pozostałe koszty finansowane są ze środków projektu. Ukończenie szkolenia potwierdzone zostanie zaświadczeniem.

Szkolenia realizowane są w ramach projektu Rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Wszelkie informacje dostępne na stronie: www.mr.gov.pl/ppp.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.